Autor Zpráva
Hu GO
Profil *
mám stránku, na které je formulář a na tu stránku pouštím uživatele jen jednou za den (to je v PHP). Problém je v tom, že formulář je složitý a lidi občas zmáčknou něco, co je hodí zpět, nebo form odešlou moc brzo a to jim vadí.

DOTAZ:
JAK UDĚLAT V JAVASCRIPTU CONFIRM HLÁŠKU, která se spustí při ONUNLOAD a pokud uživatel zmáčkne "storno", zůstane na stránce?

Já se o to pokoušel takhle:

<body onunload="return zaptejse()">
...
<script type="text/javascript" language="Javascript">
function zaptejse() {
opravdu= confirm('Opravdu chcete opustit stránku?')
if (opravdu == false) return false;
else return true;
}
</script>

Ale problém je v tom, že ať zmáčknu co chcu, odejdu na druhou stránku.
PLS poraďte díky.
Hu GO
Profil *
Sorry že je to 2x je to omylem....
Leo
Profil
Zkuste onbeforeunload, ale beha jen v IE. Leo
Hu GO
Profil *
když napíšu to samý ale s inbeforeunload, tak to hází hlášku 2x (v IE i ve firefixu)...
A když jsem dal onbeforeunload="return false" bez funkce, tk to automaticky hodí dialog.

Díky moc.
Yuhů
Profil
hm, to je taková sprosťárnička na uživatele. Doporučuju to nepoužívat, ale všimněte si, že funguje i tohle (a zkuste si to):

<body onbeforeunload="return 'Jsme přece kamarádi!'">

Jenom Opera to ignoruje (myslím, že docela chytře).
Leo
Profil
Souhlasim, ze je to sprostarna :-) Pokud ma tvurce stranek potrebu zakazovat jednotlive casti uzivatelskeho rozhrani prohlizece tak je neco shnileho v jeho aplikaci. Leo
Hu GO
Profil *
Tak je jasný, že kdybych to dal na každou stránku tak je to sprosťárna a stopro to neštve každýho uživatele. Ale je to speciální stránka, a hodně lidí si ztěžovalo, že omylem klikli jinam a PHP je už nepustilo zpět.
Leo
Profil
"hodně lidí si ztěžovalo, že omylem klikli jinam a PHP je už nepustilo zpět"

Tim spis to vypada na problem s aplikaci, urcite by to slo by i bez teto berlicky. Leo
Yuhů
Profil
ale ne, existují případy, kdy máš třeba rozepsaný článek. Pak je dobré tam takovou ochranu dát. Ale jakmile ho dopíšeš, tak to zase vypnout.
Leo
Profil
"ale ne, existují případy, kdy máš třeba rozepsaný článek. Pak je dobré tam takovou ochranu dát. Ale jakmile ho dopíšeš, tak to zase vypnout."

A nebo tak. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0