Autor Zpráva
Ratisko
Profil
dobrý den, jak by se v JS dalo přidat sloupec do jiz vytvorene tabulky? Jediné co jsem našel je document.createElement("TD"); ale tam bohužel nějak nevím kam se to má jako vytvořit a podle mě to ten prvek ani nevytvoří, nevěděl by pls někdo jak tomu určit že to má vytvořit všem řádkům na konci další sloupec? popřípadě alespoň jednomu, já si to už zacyklím :) Díky Ondra
blazej44800
Profil
skús použiť document.write
Chamurappi
Profil
Reaguji na blazeje44800:
Huš.


Reaguji na Ratiska:
tam bohužel nějak nevím kam se to má jako vytvořit a podle mě to ten prvek ani nevytvoří
Vytvoří se v paměti. Musel bys ho začlenit do dokumentu, třeba metodou appendChild zavolanou na příslušném řádku.

Ale jednodušší je zavolat rovnou metodu insertCell na řádku — ta buňku vytváří i začleňuje. Tedy cca takto:
var tabulka = document.getElementById("ídéčko-tabulky");
for(var i = 0, tr; tr = tabulka.rows[i]; i++)
{
  tr.insertCell(-1);
}
Ratisko
Profil
jo, insertCell () je výborný :) Teď se mi ale nedaří těm novým buňkám nastavit onclick xD
Co prosím znamená to var i = 0, tr?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ratiska:
Teď se mi ale nedaří těm novým buňkám nastavit onclick
Na tom není nic těžkého, insertCell vrací tu nově přidanou buňku.
var td = tr.insertCell(-1);
td.onclick = function()
{
  alert("Ahoj, já jsem nová buňka.");
};

Co prosím znamená to var i = 0, tr?
Vytvoří proměnné i a tr a do i přiřadí nulu.
Ratisko
Profil
aha :)¨mno já jsem vytvořil
bunka.onclick = new function () {alert('jupi, a zivot ma stavu');};
a alert vyskočí když se vytvoří nový řádek a ne aby mu nastavil ten onclick
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ratiska:
Kdybys chtěl funkční kód, použij to, co jsem napsal já.
Ratisko
Profil
sakra, mě to přišlo stejný, co tam tak ovlivní to new? to nevytvoří objekt nazvany "function", ne? Konečně to funguje takže díky.. hlavní chyba byla asi v tom že jsem to testoval jen na 1. bunce ktera jeste neni v cyklu a pak jsem na to zapomel.. :-D
Ratisko
Profil
dobře ještě jedna věc, nešlo by nějak zjistit na kolikátej řádek v tabulce jsem klikl? mám na mysli to nějak v JS spočítat, způsob jak to obejít co jsem vykoumal já je pěkně nanic.. :-D
Ratisko
Profil
abych to upřesnil, teď to mám udělané tak že má každá buňka v parametru funkce číslo řádku a když jeden řádek přidám musí to změnit všechny parametry po přidaném řádku a přičíst to k nim 1. Možná to ale asi skoro ani jinak nejde
_es
Profil
Ratisko:
nešlo by nějak zjistit na kolikátej řádek v tabulce jsem klikl?
bunka.onclick = function(){alert("Táto bunka je v riadku " + this.parentNode.rowIndex);};
Ratisko
Profil
jo, úžasný, díky moc :-D to je přesně to, co jsem potřeboval xD

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0