Autor Zpráva
dedMaus
Profil *
Zdravím,
chci pomoci ajax funkce get nahrát soubor a chci aby se to vždy znova nahrálo co každou sekundu. Jde mi prostě o chat, který se vždy bude refreshenovat . Nevíte jak to udělat? :)

Předem děkuji za odpověd a doufam, že mne chápete :D
Chamurappi
Profil
Reaguji na dedMause:
Víme. Viz Časování na JPW, bude tě zajímat setInterval.

aby se to vždy znova nahrálo co každou sekundu
Počítáš s tím, že každý požadavek představuješ určitou zátěž serveru?

Mimochodem, nadepsat dotaz nějak smysluplně, aby to byla normální věta a ne jen shluk tří obecných slov, bys nedokázal?
dedMaus
Profil *
nevim nijak me to nanapadlo...Tak jak se to řeší s tím reloadem aby to moc nezatěžovalo moc server? Prostě takový chat jakoby. KDyž tam někdo něco napíš, tak by to bylo asi nejlepší no
Chamurappi
Profil
Reaguji na dedMause:
jak se to řeší s tím reloadem aby to moc nezatěžovalo moc server?
Uvažoval bych o minimálně desetisekundovém intervalu.

KDyž tam někdo něco napíš, tak by to bylo asi nejlepší no
Ano, zní to velmi lákavě.
dedMaus
Profil *
Jak to teda mám zařídit aby se to při každé přidané zprávě refreshlo?
Chamurappi
Profil
Reaguji na dedMause:
To nezařídíš. Můžeš zařídit, aby se nový obsah zobrazoval v pravidelném intervalu (rozumném, ne sekundovém) a po odeslání vlastní zprávy.
Kcko
Profil
1 SQL dotaz po 2-3s neni zadny zabijak :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kcka:
Záleží na tom, kolik lidí najednou ho dělá. Dva? Dvacet? Sto? Sto tisíc?
dedMaus
Profil *
Takže nejlepší by bylo dát vždy pomoci setintervalu aby se vykonala daná funkce. Díky všem za rady. kdyby ještě někdo něco měl, tak klidně ještě něco poraďte :)...díky
Kcko
Profil
Chamurappi:
Realne, skutecne si myslis, ze se takhle bude ptat clovek, ktery dela aplikace pro desitky tisic lidi?

dedMaus:
Pokud tam budou desitky lidi, tak te 1 dotaz v intervalu 3s skutecne nezabije. (Zalezi i na zelezu, slusnejsi hosting to zvladne bez problemu, nehodlas to provozovat na nejakem free hostingu doufam)?
vasio
Profil *
Předem se mlouvám že jsem nedočetl celej příspěvek. Když jsem kdysi dělal svůj chat tak jsem určitě z důvodu zátěže rychlosti internetu a atd... nikdy nenechával nahrávat veškerý text, snaž se o to aby ti script načetl když se přihlási guest nebo uživatel jen 10 vzkazů a potom když nějaký přibude tak aby se předával jen přidaný řádek z SQL. Chat je určitě zajímavá věc s ajaxem, můžeš si uděla opravdu mnoho vychytávek ;-).
vasio
Profil *
Mimochodem ten človíček se jen snaží vyzkoušet si chat s kterým se chce pochlubit, tomu je zátěž tak ňák u zatku při xxx lidí :-).
dedMaus
Profil *
Nebojte já nehodlám dělat nějaký primitivní chat ;). Na free hostingu to budu programovat. Pak to bude jen ve hvězdách :)
Ok díky všem za rady :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0