Autor Zpráva
radvis
Profil
Ahoj, zajímalo by mě, jak bych mohl zavolat funkci? Třeba budu mít funkci:

public function GetAll()
{
//blablabla
}


a chtěl bych mít třeba odkaz
<p>Call</p>

$("p").click(function(){
//volat funkci
});

Díky za rady.
Chamurappi
Profil
Reaguji na radvise:
Nijak přímo. Můžeš akorát načíst něco ze serveru z určité adresy. Nebo pingnout na určitou adresu, to je jednodušší, ale nedozvíš se odpověď. Jak si s tím poradí skript na straně serveru, to už je jeho věc.

chtěl bych mít třeba odkaz
To je odstavec, odkaz se značí <a href="…">.
Casper
Profil
pokud chceš volat php funkci pomocí javascriptu, použij AJAX
radvis
Profil
A jak na ten ajax? Jasný, a href=... ale mě šlo oto, abych proste dal příklad:D.
Casper
Profil
radvis:
http://citron.blueboard.cz/clanek-239-ajax-navod-pro-zacatecniky.html podle tohohle bys to mohl pochopit, je tam popsaný základ poměrně srozumitelně
radvis
Profil
Jasný, ale teď s jQuery to je jiné, nebo se pletu? Jako je třeba

$.getJSON('stranka.php', {jmeno: 'name', prijmeno: 'asdasd'}, function(vystup){
alert("Jméno je: " + vystup.jmeno + " a příjmení je: " + vystup.prijmeni); 
});
Casper
Profil
radvis:
sorry, s jQuery nedělám, snad ti zde poradí někdo jiný...
Nox
Profil
radvis:
prostě pomocí třeba $.ajax() zavoláš PHP skript kde PHP bude volat tu PHP funkci
radvis
Profil
Nox, dobrý nápad, ale nebylo by to moc zdlouhavé a náročné?
Nox
Profil
Ne...proč by mělo?

$.ajax({"url": "ajax/function_call.php" });
<?php include "functions.php";function_call()?>

mi nepřijde ani zdlouhavý ani náročný

jinak samozřejmě to udělat nějak chytře a univerzálně abys nemusel pro každý volání dělat nový skripty, jen parametrama
Petr ZZZ
Profil
radvis:
Jasný, a href=... ale mě šlo oto, abych proste dal příklad:D.

Jsou zde i tací, kteří si diskuze jenom čtou, aby se něco naučili, ale jinak se diskuzí neúčastní. Budeš-li uvádět příklady správné místo matoucích, půjde jim to učení líp od ruky. Existence čtenářské obce má významný podíl na tom, že se existenci veřejných diskusních fór dostává nějakého smyslu - taky by se mohly veškeré rady vyměňovat v soukromých mejlech, že. Kvalitou vlastního příspěvku se podílíš na kvalitě diskuse jako celku. Kvalitní diskuzi lidé rádi čtou a odborníci v ní rádi odpovídají. Proto je ku všeobecnému prospěchu, když se podaří, vedle koncentrace na řešení vlastního problému, nespouštět ze zřetele také ostatní účastníky a čtenáře. To se mimochodem týká kvality písemného projevu všeobecně („šlo oto, proste...“).

;-)
radvis
Profil
Petr ZZZ: Omlouvám se no:)
Nox: Chtěl bych zjístit tu "jednodužší" metodu.
Petr ZZZ
Profil
radvis:
Dobrý, beru. Dal jsi podnět k tomu, abych okomentoval nešvar, který mě už delší dobu zlobil. Nejsi (žel) jediný, kdo na tyto souvislosti občas zapomene.
radvis
Profil
Takže mi nikdo neporadí jak to udělat jednodušeji než jak napsal Nox?
Kcko
Profil
radvis:
Co je na tom sloziteho? Je to jednoduche az az..
Chamurappi
Profil
Reaguji na radvise:
Jednodušeji to snad ani nejde, ne? PHP a JavaScript jsou dva oddělené světy, každý běží jinde, vzájemně si nerozumí a jediné, čím se mohou dorozumívat, je komunikace přes HTTP — JavaScript vyšle požadavek AJAXem a PHP mu odpoví jako standardnímu klientovi žádajícímu konkrétní stránku.
radvis
Profil
Kcko: ano, je, ale může se stát to, že budu potřebovat více těch funkcí a pak by to muselo být ve více souborech nebo by to bylo moc obsahle atd atd.
Chamurappi: takže co mám hledat na netu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na radvise:
takže co mám hledat na netu?
Levného programátora.
radvis
Profil
:D, tak díky no:D.
Nox
Profil
Proto se zastav a přemýšlej, co vlastně konkrétně potřebuješ

Nevíme o co přesně ti jde, bys prostě jen chtěl volat směsici nějakých náhodných funkcí, uděláš si PHP soubor co bude příjmat GET parametry s názvy (příp. parametry) funkcí
Načte si potřebné soubory (jak zjistí které to jsou budeš muset vymyslet... buď pole [funkce]=adresa nebo [skupina_funkci]=adresa nebo bude 1soubor=1funkce a načítat podle názvu...) a potom zavolá zadané funkce

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0