« 1 2
Autor Zpráva
Plaváček
Profil
phobos9007:

Proč bych se neměl ptát

Protože jsi strávil skoro dva dny zbytečně na tomto fóru řešením naprostého nesmyslu. Čas takto strávený jsi mohl věnovat něčemu jinému. Bubákovo řešení je bezva, ale drbe se levou nohou za pravým uchem. Když existuje přimočaré a téměř stoprocentně funkční řešení, tak proč ho nepoužít? Mimochodem - pokud stále funguješ v režimu "falešného" XHTML, jsi tak trošku pozadu, protože vývoj spěje nezadržitelně k HTML 5. To jenom na okraj. Abys zůstal profíkem, měl bys začít studovat. Nic ve zlém, prosím.
shaggy
Profil
phobos9007:
Mimochodom, aby si bol v obraze, väčšina tu píšucích ľudí (vrátane mňa) sa týmto živí a kšefty idú zatiaľ dobre. Možno kvôli kvalitnej práci, možno kvôli marketingu, možno kvôli niečomu inému, ale jedno ti poviem, keď lama príde na môj web a chce si nechať urobiť stránky, nepozrie sa na moju "zelenú" ikonku, pretože netuší, že niečo také existuje. Viem, že by som mohol ostatných nechať žiť v ilúzii, ale prečo im kaziť kšefty, keď im môžem povedať pravdu?

Bubák mi odpověděl přesně na co jsem se ptal, zatímco vy ostatní jste mi chtěli můj názor vyvrátit
Toto fórum slúži na radenie menej skúseným. Keď niekto príde na fórum a my vidíme, že má veľké nedostatky, bolo by od nás nepekné nechať ho žiť v omyle. Preto sme sa ti snažili poradiť... ktovie, možno jedného dňa vyrastieš na kvalitného kodera, ktorý zvládne robiť aj "transitional" weby. Keď som to zvládol ja, určite na to máš aj ty ;-)
Taurus
Profil
phobos9007:
Věz ale, že ti tu odpovídají ty největší hlavy, nesnížoval bych tolik jejich názory. Možná lidé hledí na validitu, ale ve výčtu tvých dovedností daleko líp vyzní slova jako použitelnost a přístupnost, s tím ruku v ruce možnost prohlížení bez javaskriptu, což pokud tuším správně, může být problém u nestandardních zařízení.
phobos9007
Profil
shaggy:
ktovie, možno jedného dňa vyrastieš na kvalitného kodera, ktorý zvládne robiť aj "transitional" weby. Keď som to zvládol ja, určite na to máš aj ty ;-)
:D :D tak to měl být vtip že jo, docela koukám, že nevíš, že těžší je napsat kod ve Strict než v Trasitional, kdybys četl mé předchozí příspěvky, tak se dočteš, že v Transitional jsem psal dříve. To bych docela rád viděl jestli bys byl vůbec shopen napsat kod ve Strict, když jsem to dokázal já, určitě máš na to i ty :)
panther
Profil
phobos9007:
že nevíš, že těžší je napsat kod ve Strict než v Trasitional
je to úplně stejně těžké/lehké, záleží na úhlu pohledu. Ale jestli si opravdu myslíš, že s XHTML Strict, které je vlastně jen prachobyčejné HTML s mnoha chybami, jsi nějaký bourák... Věř si, čemu chceš. Nemá smysl přesvědčovat tě o opaku, budeš si mlít stejně pořád tu svojí.
shaggy
Profil
phobos9007:
To bych docela rád viděl jestli bys byl vůbec shopen napsat kod ve Strict
Odhliadnuc od toho, že by som písal rovnaký kód, ktorý by fungoval rovnako, tak prečo by som niečo také robil? Ja nerád robím zbytočné veci.
Chamurappi
Profil
Reaguji na phobose9007:
když lama přijde na můj web a chce si nechat udělat stránky, podívá se na mou "zelenou" ikonku a řekne si, joo ten tomu asi rozumí
Můžeš mít zelenou s Transitional DTD. Lama uvidí, že Transitional je delší slovo než Strict, a to je dobře — každou chvíli má ve schránce mail vysvětlující, že dlouhé věci jsou lepší než krátké.

Mimochodem, abyste byli v obraze, já se tímhle živím
Mno a já zase provozuji český validátor, takže svůj „rádoby názor“ můžu opřít o tři roky důkladného pozorování podobných utkvělých představ. Věř si, čemu chceš.

těžší je napsat kod ve Strict než v Trasitional
Nejtěžší je dneska psát v HTML 2.0.
Pokud se v záchvatu čiré profesionality dokážeš sám dobrovolně narvat do svěrací kazajky, nejeden odborník bude nad tvým počínáním uznale přikyvovat.
Joker
Profil
phobos9007:
Bubák mi odpověděl přesně na co jsem se ptal, zatímco vy ostatní jste mi chtěli můj názor vyvrátit
I Bubák to řešení popsal slovy: „tahle legrácka (chhtěl jsem napsat prasárnička, ale rozmyslel jsem si to)“, čímž myslím chtěl něco naznačit.

Pro uživatele to je horší řešení, protože nefunguje návštěvníkům bez JS. Validátor je návštěvník bez JS, takže mu to nefunguje, atribut target neuvidí a dá zelenou ikonku.
Běžný prohlížeč atribut target uvidí, kód bude nevalidní, ale prohlížeči to nebude vadit.
Bylo-li cílem tohle, jednodušší řešení prezentuje tento starý příklad. Stačí zkopírovat první tři řádky, dál může následovat skoro libovolně zprasený kód a stejně dostane zelenou ikonku od validátoru.

abyste byli v obraze, já se tímhle živím
Nic ve zlém, ale přijde mi smutné, když profesionál (= někdo kdo se tím živí) jednak hájí naprosté bludy („vyhledávače podporují validní weby (vyplývá to z logiky, amatér neumí napsat validní kód)“) a jednak má-li volit mezi uživateli a validátorem, volí validátor (Tj. asi jako kdyby profesionální sekretářka argumentovala pro to oslovit pana Kitlera „Vážený pane Hitler“ s tím, že pak to projde kontrolou pravopisu).
panther
Profil
Joker:
Tj. asi jako kdyby profesionální sekretářka argumentovala pro to oslovit pana Kitlera ‚Vážený pane Hitler‘ s tím, že pak to projde kontrolou pravopisu
tady se dneska s panem Kitlerem roztrhl pytel, co? :-)
Bubák
Profil
phobos9007:
Pokud si chceš namasírovat ego a současně udělat web validně, přístupně a moderně, použij HTML5, tam je atribut target validní. Ale možná tě zarmoutí, že HTML5 nerozlišuje transitional a strict, takže hrozí, že amatéry nepůjde snadno poznat.
phobos9007
Profil
Bubák:
S tím HTML 5 máš pravdu, ale jestli mě paměť nešálí, tak je to stále ve vývoji a ještě zřejmě pár let bude. Co prohlížeče, vzali by vůbec takový kod?
panther
Profil
phobos9007:
Co prohlížeče, vzali by vůbec takový kod?
jsi profík a neorientuješ se v problematice, která tě živí? Smutné.
phobos9007
Profil
panther:
Klidni se. Jsem profík, umím napsat vše co moderní weby umí, ale HTML 5 je písnička budoucnosti, nemusím znát všechno ne
panther
Profil
phobos9007:
Klidni se
já klidný jsem. Mysli si o sobě, co chceš. Pokud tě zajímá, jak se HTML5 chová a co je dnes čím podporováno, můžeš si to snadno vyzkoušet.
Chamurappi
Profil
Reaguji na phobose9007:
jestli mě paměť nešálí, tak je to stále ve vývoji a ještě zřejmě pár let bude
HTML bude vždy ve vývoji a nikdy nebude v praxi existovat víc verzí naráz. To, co prohlížeče podporují posledních dvanáct let, má mnohem blíž k HTML 5 než k jakékoliv jiné standardizované verzi. Je jim úplně jedno, jakou verzi si myslíš, že deklaruješ, nezáleží na tom, kdy bylo co oficiálně dokončeno. Verze existují jen na papíře.
Bubák
Profil
Spousta profesionálů i a znalých amatérů mají minimálně hrubou představu o tom, co v HTML5 již nyní v prohlížečích funguje. Pak nemusí klást hloupé otázky.

HTML 5, na rozdíl od některých (X)HTML specifikací či jejich částí nevzniká na zelené louce ani se nenavrhuje od zeného stolu.

Chtěl bych to taky tak jednoduše rozpoznávat, ale nejde mi to, ale hodně jsem se "naučil":
amatér - neumí validní web
stansitional - horší SEO
srtict - lepší SEO
profík - červenou zrozená zelenou fajfku
HTML5 - hudba budoucnosti
budoucnost - profík o ní nic neví :o)
Joker
Profil
Nebylo tohle téma už zamčené?

phobos9007:
Jsem profík, umím napsat vše co moderní weby umí, ale HTML 5 je písnička budoucnosti, nemusím znát všechno ne
Jasně, tak nikdo nečeká detailní znalost aktuální verze návrhu HTML 5.
Přesto… Nic ve zlém, ale profík na tvorbu webů by měl mít o HTML 5 alespoň základní přehled, stejně jako o zpracování kódu v prohlížeči- parsery a vykreslovací režimy, co je DOCTYPE a jaký může a nemůže mít vliv na zobrazení stránky.
V kombinaci s tím, co vyjmenovává Bubák v [#16] to jsou poměrně velké neznalosti, tohle by profík měl vědět.
Petr ZZZ
Profil
phobos9007:
Jen tak ze zvědavosti, četl jsi už zdejší diskusi o nevýhodách XHTML?
Hologos
Profil
phobos9007:
Možná je to jen iluze, ale pokazit si kšefty jen kvůli pár "rádoby názorům" několika chalanů na fóru opravdu nechci

Tak si zadej do Googlu Plaváček nebo Chamurappi.. Příjdeš na to, že to nejsou "rádoby názory" "rádoby profíků".
Str4wberry
Profil
Jen tak ze zvědavosti. Proč si plno z vás pod pojmem Strict hned představuje XHTML? :–)
panther
Profil
Str4wberry:
Proč si plno z vás pod pojmem Strict hned představuje XHTML? :–)
protože to jsou všechno profíci, tos nevěděl? :-)

Ono ale celkově, když se podíváš na weby, je to v drtivé většině HTML 4 Trans nebo XHTML Strict. Je to tak, spousta lidí může mít pojmy popletené.
Plaváček
Profil
Dovolil bych si navrhnout toto vlákno zamknout. Tazatel už odpověď, jak oblafnout validátor, dostal a vše ostatní je poměrně neplodná diskuse. Děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Nebylo tohle téma už zamčené?
Bylo, ale nikoliv moderátorem.
Je fakt, že jestli sem už phobos9007 nepřispěje, asi se tu nic zajímavého nesemele.

Mimochodem…
Bylo-li cílem tohle, jednodušší řešení prezentuje tento starý příklad. Stačí zkopírovat první tři řádky, dál může následovat skoro libovolně zprasený kód a stejně dostane zelenou ikonku od validátoru.
Ten příklad neukazuje, že i libovolně zprasený kód může být validní, ale že libovolný kód může snadno projít oficiálním validátorem kvůli tamní chybě. Je to hack na jedno konkrétní cílové zařízení, ne hack na validitu obecně. I když ten by šel vymyslet také…
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry:
Proč si plno z vás pod pojmem Strict hned představuje XHTML?

Nedaří se mi to dohledat, ale matně si vzpomínám, jako bych kdesi kdysi četl, že XHTML transitional je snad zpracováváno jako HTML, takže to potom jaksi v praxi ani XHTML není, z čehož jsem si patrně odvodil, že k XHTML patří strict, neb jinak to nedává smysl; tedy, odhlédnu-li po (částečném) pročtení Webylonu a zmíněného vlákna o nevýhodách XHTML od otázky, zda XHTML vůbec dává nějaký smysl.

panther
...že existuje i HTML 4.01 Strict
Ano, pochopil jsem; že HTML 4.01 bývá většinou Transitional, jsem si odvodil podobně. :-)
panther
Profil
Petr ZZZ:
Str4wberry měl na mysli patrně fakt, že existuje i HTML 4.01 Strict.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0