Autor Zpráva
Honza_n
Profil *
Mohl by mi někdo vysvětlit co dělá tento operátor?
Object.value.length <= MaxLen
Vím, že jde o nastavení maximální délky např. pro textarea, ale nechápu proč tam je ještě to menšítko
Chamurappi
Profil
Reaguji na Honzu_n:
Honza_n
Profil *
?
DoubleThink
Profil *
Honza_n:
Připadá mi trochu neuvěřitelné, že může existovat programátor, který nezná základní operátory.
Honza_n
Profil *
DoubleThink:
Ja v JS teprve začínám. A nikde jsem programátorství nestudoval, tak co ti na tom přijde tak neuvěřitelné? Většinu operátorů znám, ale s některýma jsem v životě nepracoval. Co mi je platné, že si uvedl odkaz, když si nevysvětlil jak a k čemu se ten operátor používá. Mimochodem, že jsem do titulku napsal název operátoru znamená, že jsem už na intečnetu hledal. Jenže Google nic* nenajde, když zadám něco jako "<= example". * - Myslím tím že nenajde výskyty toho operátoru.

Z odkazu, který si uvedl, mi tyto operátory nic neříkají:
/=, >>=, <<=, >>>=, &=, |=, ^=
Honza_n
Profil *
Nebo mě aspoň nasměrujte kde to mám hledat, jeslti je někde nějaký článek.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Honzu_n:
A nikde jsem programátorství nestudoval
Ale matematiku na základní škole jsi měl, ne? Operátor <= znamená v JavaScriptu totéž, co v matematice.

Nebo mě aspoň nasměrujte kde to mám hledat
V odkázaném článku.

Z odkazu, který si uvedl, mi tyto operátory nic neříkají
Tak si to tam prostuduj. Ty modré nadpisy tam jsou odkazy (i když jsou hanebně nepodtržené).
Honza_n
Profil *
Chamurappi:
Matematiky jsem málem propadl. Takže fakt nevím. OK odkaz tam je, díky
Honza_n
Profil *
Hmm. Jenže tam nejsou příklady a jak říkám, matematika u mě nic moc.


x = x << y
x = x >> y
x = x >>> y
x = x & y
x = x ^ y
x = x | y


???
Nox
Profil
Asi hodně nic moc, tohle se určitě bere

Stačí kliknout na napis, vše tam je popsaný
https://developer.mozilla.org/en/Core_JavaScript_1.5_Reference/Operators
Honza_n
Profil *
Nox:
Jo, většina věcí tam je popsaných, ale zrovna ty přiřazovací operátory, tam je jen tabulka. Ale jelikož mi matematika nešla, tak prostě nevím co ty operátory znamenají. Ne všechny, jen ty co jsem napsal 13.7.2010 15:35:39
Joker
Profil
Honza_n:
Jenže tam nejsou příklady
Jsou.

matematika u mě nic moc
Upřímně řečeno, v tom případě programování nebyla zrovna šťastná volba.
Nevím tedy, jestli se namáhat vysvětlováním těch operátorů ve zbytku příspěvku. Všechno jsou to bitové operátory.
x << y - posun čísla x o y bitů vlevo
x >> y - posun čísla x o y bitů vpravo
x >>> y - posun čísla x o y bitů vpravo s přidáním nul zleva
x & y - bitový AND (logický součet po bitech)
x ^ y - bitový XOR
x | y - bitový OR (logický součin po bitech)

Dobrá zpráva je, že zrovna bitové operátory nejsou tak používané, alespoň ne u začátečníků.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Honzu_n:
ale zrovna ty přiřazovací operátory, tam je jen tabulka
A nad ní je napsáno, že jsou to v podstatě jen zkratky k přiřazení smíchaným s jiným operátorem.
Takže když nevíš, co dělají <<, >>, >>>, &, ^, | (zrovna tyhle se v matematice neučí), najdeš si je na odkázaném rozcestníku všech operátorů pod nadpisem Bitwise Operators a přečteš si to tam.

Jinak tedy to menšítko za rovnítkem znamená kupodivu „menší nebo rovno“. Nevíš-li ani teď, co to znamená, sežeň si nějakou učebnici pro ZŠ.
ah01
Profil
Joker:
Jen drobná oprava - prohodil jsi součin a součet, tedy:
x & y – bitový AND neboli logický součin, a pokud by si Honza_n vzpomněl na něco z matematiky, tak tam se tomu říká konjunkce
x | y – bitový OR neboli logický součet neboli disjunkce
Honza_n
Profil *
Joker:
Kdybych se v životě řídil jenom podle toho jaké jsem měl známky na základce, příp. na střední, tak bych v životě ničeho nedosáhl. Kor kdybych poslouchal rady nespočtu lidí, co mi v životě říkali, že se mám na něco vyprdnout, protože mi to moc nejde. Moje zkušenost je taková, že když se za něčím usilovně jde, tak toho dosáhnout lze. A toho se budu držet. Každopádně díky za ochotu.

Už jsem i pochopil co znamená ten operátor v původním příkazu.
return (Object.value.length <= MaxLen);
Honza_n
Profil *
Chamurappi:
Taky díky. Jo, už si vzpomínám. Jen jsem byl v dojmu, že se jedná o přiřazující příkaz <= ... což mě pořádně zmátlo. Když je to porovnávací tak to už dává smysl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0