Autor Zpráva
Joan
Profil
Náhodou jsem narazila na stránku, kde se mi velmi líbí, jak mají vyřešeno zvětšování miniatur. Pochopila jsem, že je k tomu potřeba Javascript - je zapotřebí ještě nějaká jiná technologie kromě JS? Resp. je toto možné vytvořit pouze čistým Javascriptem?
Taky jsem si všimla, že v průběhu zvětšování je obrázek poloprůhledný, to se taky dělá pomocí JS?
http://img5.imgup.eu/zvetseny.JPG
Dívala jsem se samozřejmě do zdrojového kódu ale postup jsem nevykoumala...
panther
Profil
Joan:
na odkázané stránce to způsobuje fancy zoom (zdrojový kód ř. 38 a 39).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joan:
je zapotřebí ještě nějaká jiná technologie kromě JS?
Nic, co by se muselo doinstalovávat. Stačí standardní výbava prohlížeče (tj. HTML, CSS, DOM, JS).

Resp. je toto možné vytvořit pouze čistým Javascriptem?
JavaScript může měnit HTML a CSS v načtené stránce — dotyčný efekt není nic jiného, než postupná změna nastylování v čase.

v průběhu zvětšování je obrázek poloprůhledný, to se taky dělá pomocí JS?
Ano, mění průhlednost v CSS, viz vlastnosti filter: alpha, opacity
Joan
Profil
panther:
tak o tomhle slyším poprvé. Scripty jsem našla a jdu se jimi prokousávat.
Děkuji vám oběma, snad na to mám, abych toto dokázala taky :-)
habendorf
Profil
Joan:
Scripty jsem našla a jdu se jimi prokousávat.

Nevidím pro to jediný důvod. Normálně si ho stáhni a použij.
Joan
Profil
habendorf:
Já důvod vidím - a veliký: chci totiž aspoň částečně rozumět tomu, jak tento script pracuje ;-)
Ostatně, nalezla jsem na internetu řešení, které je jednodušší a tím také prozatím začnu.
habendorf
Profil
Joan:

Všechny tyhle skripty fungují na stejném principu, přesně jak psal Chamurappi. Je to jen změna hodnot některých CSS vlastností (rozměry, pozice, opacity atd.), prováděná v čase.
Joan
Profil
habendorf:
Však právě :-), protože já tomu zatím nerozumím (za pár týdnů učení se JS)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joan:
chci totiž aspoň částečně rozumět tomu, jak tento script pracuje ;-)
To je sympatický přístup, v dnešní době se moc nevidí. Většina lidí zpravidla hrábne po hotovém řešení a moc nepřemýšlejí nad tím, jak je to vyrobené. Přitom je to mnohem jednodušší, než to na první pohled vypadá.

Kdyby sis chtěla vyrobit vlastní obdobu fancy zoomu, klidně nás bombarduj otázkami.
Joan
Profil
Chamurappi:
Díky! Když jsem se před rokem a kus začala učit vytvářet vlastní web, pevně jsem se rozhodla, že nepoužiji nic nezbytného, co nedokážu stvořit sama (byť s pomocí fóra). Jediné "uloupené" scripty mám pouze na průhlednost PNG a csshover.htc kvůli IE6, toť vše.
Zatím začnu tímto návodem, až ho schroupu, začnu vylepšovat a bombardovat :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0