Autor Zpráva
00flash00
Profil *
Ahoj, Na stranke mám dva javascripty (.js) ale neviem preco, ale ket ich povolim obydva tak ide iba jeden a ket jeden vypnem tak ten co nesiel ide normalne, vyzerato ze sa nejako byju.V obydvoch scriptoch su nadefinovane prehliadace, myslim ze staci ket budu nadefinovane v jednom . . . Neviem ci je to tym ze sa rusia

Jeden script je taky ze ket ukazem na tex mysou ukaaze sa obrazok, a druhy je taky Fader

skuste sa dakto nato kuknut díky
web.stonline.sk/allsecuritygroup/www.rar
Fred
Profil
00flash00 No co takhle normální odkaz
Leo
Profil
Presne / jak jsem videl rar, a jeste neklikaci, tak jsem to vzdal. Leo
Fred
Profil
No ony jsou tam jenom dva js soubory bez html, takže bych si na to musel vyčlenit tak tři hodinky než bych přišel na to co tomu v tom html chybí, na to fakt s**u
Leo
Profil
Me too, Leo
00flash00
Profil *
Ako ti mám dat HTML to pocasie .js ti v html pojde, ale ten fader nie, lebo ten som vytiahol s fader_menu.php kde bol rozpisany cely script a ja som ho len dal do suboru .js, lebo ten script fader, on si cita info Obrazky a text z SQL takze je to cisto len script.
No ja som si to prezrel, tie .js, a v obidvoch su nadefinovane Prehliadace, nebude to tym? Ale oddefinovat to teda neviem, vet kuknite dakto nato PROSim . . . Su to scripty ktore idu na portaly, takze nejaky index abo co sa mi poslat neda :(
Yuhů
Profil
při tomhle problému existuje jediný postup. Dát tam oba skripty a z jednoho kousíčky umazávat (funkce, řádky). Ukládat a zkoušet, jestli to už nefunguje. V jednu chvíli to začne fungovat. Problémem bude právě umazaný kousíček.

(Uvedná metoda umazávání funguje pouze v případě, že je v kódu chyba jenom jedna. Když je jich tam víc, tak to někdy selže.)
Leo
Profil
Pokud funguje jede JS a ne kombinace obou tak bych se predne podival, jestli v nich nejsou nejake stejne globalni promenne.

"V obydvoch scriptoch su nadefinovane prehliadace"

To nechapu, jak muzete v JS definovat prohlizec?

Leo
Fred
Profil
Měl jsem to stáhlé ve FF nešel ani jeden.
Leo
Profil
Stahl jsem, rozbalil, ale hrabat se mi v tom nechce. Takze postup ala Yuhu, Leo
00flash00
Profil *
2fred.- to ti nepojdu su to scripty s portalu a chod sa definuje cez SQL
2Leo.- Skoda :(
Fred
Profil
00flash00 Hergot chlape, to je pak těžký. Co to má jako dělat. Víš co si píše jeden nick na czille do popisu dole? Mám dvě koule a křišťálový fakt nejsou.
Možná ti pomůže přečíst si tohle http://scriptasylum.com/tutorials/pageevents.html
peta
Profil *
00flash00
Nejaky popis, co bys rad, odkaz na tvou stranku a tak?
Fader mam treba na
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
- asi 60 radku zhora odkaz na Mizici menu
- dalsi fadery mezi odkazy na galerie asi 100 radku ze spodu

Jako fader povazuji efekt rozplyvani.
peta
Profil *
00flash00
Jo, to biti, to je mozny. Dela to, kdyz pouzivas prirazovani pres cely dokument. Efekt documet.all a spol z IE. Treba to prepsat na jednu funkci
Fred
Profil
peta
asi 60 radku zhora odkaz na Mizici menu
- dalsi fadery mezi odkazy na galerie asi 100 radku ze spodu

ROFL
peta
Profil *
00flash00
Presne, jak sem si myslel :) To jsou 2 na sobe nezavisle scripty, ktere nekde fukguji. Ale pro jejich slouceni budes muset sjednotit zpusob prirazovani objektu.
To jsou vsechny radky, kde se vyskytuje:
ie4, ie5, ns5 ...

Treba ja pouzivam funkci
function objGet(x)
{if (typeof x=='string') with (document){
if (Boolean(getElementById)) x=getElementById(x);
else if (Boolean(all)) x=eval('all.'+x);
else if (Boolean(layers)) x=layers[x];
else x=null;}return x;}

--A misto techto radku---
function changecontent(){
if (index>=fcontent.length)
index=0
if (DOM2){
document.getElementById("fscroller").style.color=startcolor
document.getElementById("fscroller").innerHTML=begintag+fcontent[index ]+closetag
linksobj=document.getElementById("fscroller").getElementsByTagName("A" )
if (fadelinks)
linkcolorchange(linksobj)
colorfade()
}
else if (ie4)
document.all.fscroller.innerHTML=begintag+fcontent[index]+closetag
else if (ns4){
document.fscrollerns.document.fscrollerns_sub.document.write(begintag+ fcontent[index]+closetag)
document.fscrollerns.document.fscrollerns_sub.document.close()
-- pak napises neco takoveho:--
function changecontent(){var a;
if (index>=fcontent.length) index=0
a=objGet("fscroller")
a.style.color=startcolor;
a.innerHTML=begintag+fcontent[index]+closetag;
linksobj=a.getElementsByTagName("A")
if (fadelinks) linkcolorchange(linksobj)
colorfade()
}
Ale tady nerucim za funkcnost, script jsem nestudoval do hloubky, treba to .close na konci mi neni uplne jasny. Takze velmi opatrne to treba prepsat nebo napsat hezcim zpusobem, aby se v tom vyznalo i dite, treba ja :)
00flash00
Profil *
Hm nejde :-(
Fred
Profil
Tak si tam dej nějaký jiný scripty místo těch vykopávek

http://www.dexus.nl/tips/titles/
http://www.mojavelinux.com/cooker/demos/domTT/index.html
http://www.websemantics.co.uk/tutorials/accessible_vertical_scroller/
peta
Profil *
Fred tak jako ja tam mam asi 500 radku a kdyz nevis, co hledas, tak to na ty strance najdes obtizne.

00flash00 Kdybys ale uvedl stranku, na ktere to potrebujes a popsal, co to ma presne delat, to menu, dalo by se najit jiste dobre reseni. Spojovat 2 scripty je obtizne a tyhle 2 dost narocne.
Mimochodem, bratranek ma mail na stonline. Sem si rikal, ze je mi to nejake povedome (m.mlichXstonline.sk) :)
Fred
Profil
peta
OT: no když takovýmhle způsobem odkazuješ, máš asi své důvody, to je jedno, jen mě to pobavilo. Jen nevím , proč si to tam nedáš do číslovaného seznamu <ol>, nebo si tam dej toc script http://jehiah.com/archive/the-holy-grail-of-toc-scripts
00flash00
Profil *
Stranku mam zatial len na localhoste, uz mám doma fakturu na hosting, tak ket to pustim dam vediet
peta
Profil *
Fred protoze jsem cvok :) Nenapadlo mne to, sem to nedavno prepisoval do toho seznamu, urco to tam dam a budu odkazovat na cisla. Jenom chtit, ma to 50k :) Dik

00flash00
wz.cz je zdarma, na ukazku to staci tam. Hlavne jako popis, co ma to menu presne delat. Nechce se mi zkoumat script napsany takovym zpusobem, jako jsi dal odkaz na balicek.
00flash00
Profil *
http://trieskaci.wz.cz/news.php ale vyhadzuje mi daku chybu, neviete ako nato?
peta
Profil *
00flash00 sql moc nerozumim, ale podle hlasky odhaduji, ze se ti zdarilo poskodit databazi. Zkus pres login a phpadmin se podivat.
Mozna jenom spatne odkazujes na cislo polozky.
Osobne si myslim, ze prepisovat menu prim z databaze je nesmysl. Chapu duvody k tomu, ale toz si necham prepisovat sablonu, kterou pak prikazem naincluduju do kazde stranky. Tak mas kontrolu nad tim, co vytahnes z databazea v tom souboru si to muzes prohlednout.
00flash00
Profil *
Ale ja som normalne s mojho SQL exportoval databazu a inportoval na wz.cz vcelku v pohode . . . Neviem co to blbne
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0