Autor Zpráva
HardRock
Profil *
Jak se dá v dnešní době využít JavaScript? Trochu ho umím a chtěl bych se v něm nadále zdokonalovat, ale nevím jestli mě samotný bez použití PHP k něčemu bude. Jaké aplikace nebo doplňky se v JS dají udělat? Především by mě zajímali ty užitečné. Například u PHP si hned vybavím forum, chat, návštěvní knihu, počítadlo návštěv, anketu a spousty dalších aplikací ale v JS? JS mě baví více a je mi sympatičtější ale váhám protože moc nevím jak ho využít. Předem vám děkuji za odpovědi.
HardRock
Profil *
Také vás nic nenapadá?
jenikkozak
Profil
Samozřejmě Javascript ve spojení s PHP souborem dokáže mnohem víc než Javascript samotný. Stejně tak i ostatní technologie samy o sobě nemají takový účinek jako ve spolupráci s ostatními například ve formě ajaxu. Tam má Javascript nezastupitelné místo. (Je zde důležitější než PHP, které zde můžete úplně vynechat a načítat obsah statického souboru.) Jeho významem je především zjednodušovat uživateli práci s webem, proto si myslím, že jeho znalost vám určitě neuškodí. Pokud z nějakého důvodu nyní jej nemůžete použít společně s PHP, možná tato situace časem nastane, pokud se budete chtít tvorbě webu trochu více věnovat.
Znalost logiky Javascriptu vám navíc pomůže chápat i struktury jiných jazyků (skriptovacích i programovacích), proto bych toto nebral jako nějakou zbytečnou investici.
HardRock
Profil *
A jaké aplikace se dají udělat pomocí JavaScriptu bez použití PHP? Mě napadá třeba foto galerie... Napadají vás nějaké další?
habendorf
Profil
Není toto nesmyslné vlákno hodno zamknutí / k ledu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0