Autor Zpráva
Thak
Profil
Dobrý den,
chtěl bych radu - začínám s JS a jQuery.

Nemůžu příjít na žádný jednoduchý způsob jak přepínat pomocí JS nebo jQuery obsah.
Konkrétní příklad:

Mám 4 tlačítka a každé tlačítko mi zobrazuje nějaký obsah, přičemž se to má chovat, tak, že po kliku na tlačítko se zobrazí nějaký div s obsahem a všechny ostatní divy, které zobrazují obsah ostatních tlačítek, tak budou skryté.
Je to jako u Tabů, jeden je výchozí označený při spuštění stránky a jeho obsah je vidět, po kliku na druhý tab se skryje ten, co byl vidět a odkryje se obsah, který náleží druhému tabu.. to samé pro další taby.
Úplně nejblbější řešení by bylo.. napsat program ve stylu:

"když klikneš na tab 1 nastav obsah 1 na display: yes a zároveň nastav obsah 2 na display: none, obsah 3 na display: none"
a pak by pro každý tab musela bejt funkce, která po kliku na tlačítko odkryje obsah a skryje okolní.
Tohle ale musí jít udělat nějak jednoduše a elegantně. Docela by mi to pomohlo víc pochopit principy..
Nejde mi ani tak o to, aby mi tu někdo napsal program a já dal copy paste.. spíš o tu logiku.
Asi by to mohlo fungovat taky tak, že řeknu vždycky nastav následujícímu divu display: yes a předchozímu display: none..

Díky za pomoc se začátky :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Thaka:
document.getElementById("ídéčko-společného-rodiče").className = "vybrana-" + číslo;
Zbytek udělá CSS.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0