Autor Zpráva
maks
Profil
Ahoj,
potřeboval bych poradit s úpravou jednoho scriptu, jedná se o plynulé horizontální posouvání pomocí šipeček a JS.

Našel jsem tenhle web http://www.thehorizontalway.com/, kde je něco podobného udělané, ale potřeboval bych ten script modifikovat z celého body na jeden div.


JS, který to má na starosti, je zde, HTML šipek je nálsedující (kvůli ID atributům):
<div id="arrows">
	<ul>
		<li id="arleft"><a href="javascript://" title="go left">go left</a></li>
		<li id="arright"><a href="javascript://" title="go right">go right</a></li>
	</ul>	
</div> 



Já mám udělané HTML, je to seznam s ID realisation-summary (nastavená šířka 2000px), položky mají float: left (10 x 200px). V JS je tedy třeba změnit funkci z body na getElementById('realisation-summary'), ale trochu se ztrácím v tom dlouhém skriptu, moc se v tom neorientuji :(


Zatím změny, které jsem provedl, jsou následující:
- ř. 37-47
// PUVODNI
getScrollLeft: function(){
	if(document.all) return (document.documentElement.scrollLeft) ? document.documentElement.scrollLeft : document.body.scrollLeft;
	else return window.pageXOffset;   
},	
getWindowWidth: function(){
	if (window.innerWidth)	return window.innerWidth; 
	if(document.documentElement && document.documentElement.clientWidth) return document.documentElement.clientWidth;
},
getDocumentWidth: function(){
	if (document.width) return document.width;
	if(document.body.offsetWidth) return document.body.offsetWidth;
},

// MOJE UPRVA
getScrollLeft: function(){
	if(getElementById('realisation-summary')) return (document.documentElement.scrollLeft) ? document.documentElement.scrollLeft : getElementById('realisation-summary').scrollLeft;
	else return window.pageXOffset;
},
getWindowWidth: function(){
	return 500; // výška nadřazeného elementu #content, ta je 500px
},
getDocumentWidth: function(){
	if (getElementById('realisation-summary').width) return getElementById('realisation-summary').width;
	if(getElementById('realisation-summary').offsetWidth) return getElementById('realisation-summary').offsetWidth;
},

ale stále to nejde.

Přiznám se, že někde bylo document.all, někde document.body (obojí jsem změnil takto), guláš, jaký z toho mám, se jen zahustil :(. Toto samotné nefunguje (pokud jsem to zaměnil dobře)


Díky za ochotu, pokud se na to nkdo bude chtít mrknout, jak to vlastně funguje.
Maks
maks
Profil
Vyřešeno jiným, ne tak robustním scriptem, který taky dostačuje pro účel, který potřebuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na makse:
if(getElementById('realisation-summary'))
Ta metoda je document.getElementById.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0