Autor Zpráva
blizzboz
Profil
Pracujem na jedenj javascriptovej ajaxovej aplikácii - potreboval by som ukladať do cookies nejaké dáta ale niekde som sa dočítal že na jedenu doménu je povolených maximálne 20 cookies čo sa mi zdá dosť málo potreboval by som niekam ukladať čo najviac nastavení aplikácie a to aj bez nutnosti registrácie. Neviete mi poradiť kam? Vraj aj Flash umožňuje ukladanie cookies a vraj ich umožňuje uložiť viac, nedajú sa nejako flashové cookies využiť aj v Javascripte?
_es
Profil
blizzboz:
nedajú sa nejako flashové cookies využiť aj v Javascripte?
Určite dajú, aj keď neviem presne ako.
V najnovších prehliadačoch môžeš použiť nejaké techniky z HTML5, hľadaj localstorage alebo webstorage, jeden článok je o tom napríklad tu.
blizzboz
Profil
_es:
to je síce pekné ale tá aplikácia je cielená na bežných užívateľov, a tie nové HTML5 funkcie sú dostupné len v najnovších verziách prehliadačov, ktoré má možno 20% užívateľov, HTML5 samo osobe ešte nie je ani dokončené takže zatiaľ je to nepoužiteľné riešenie, to už skôr by stál za zváženie SilverLight Isolated Storage, ten má cca 30% - 50% užívateľov, ale najoptimálnejšie je použitie Flashu ten má vyše 90% užívateľov.
Joker
Profil
blizzboz:
som sa dočítal že na jedenu doménu je povolených maximálne 20 cookies čo sa mi zdá dosť málo potreboval by som niekam ukladať čo najviac nastavení aplikácie a to aj bez nutnosti registrácie
Do cookie by se mělo vejít až 4kB dat, co je to probůh za aplikaci, že její nastavení potřebuje víc než 80kB místa?

nedajú sa nejako flashové cookies využiť aj v Javascripte?
To asi těžko. Flash může na základě těch svých sdílených objektů vytvářet normální cookies, ale to v tomhle případě asi k ničemu nebude.

tie nové HTML5 funkcie sú dostupné len v najnovších verziách prehliadačov, ktoré má možno 20% užívateľov
Byl bych optimističtějsí, jen samotný IE8 má nějakých 24% (TOPlist). Čili pokud SilverLight Isolated Storage má 30-50%, HTML5 by byla lepší varianta.

<mimo-téma>Optimální = nejlepší. „Nejoptimálnější“ neexistuje. </mimo-téma>
Bubák
Profil
Pro začátek si přečti třebas Flash Cookies - vlezlé, obtížně smazatelné a masově zneužívané. Aspoň budeš vědět, že máš hledat info o LSO.
Witiko
Profil
Co já vím, jsou tu tyto možnosti:

HTTP cookies
globalStorage (nestandardní; perzistentní Objekt Opery a Mozzily)
localStorage (HTML5)
userData (nestandardní; css behaviour Microsoft Internet Explorer 5+)
Macromedia Flash Local Storage Objects (vyžaduje práci s pluginem / ActiveX prvkem)
Microsoft Silverlight Isolated Storage (vyžaduje práci s pluginem / ActiveX prvkem)
Jiné, méně rozšířené pluginy...

Celkově by bylo úplně nejlepší podporovat všechny a použít jednu z nich na základě podpory na straně uživatele, píšu na to knihovnu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0