Autor Zpráva
Marek88
Profil
Ahoj. Nevíte prosím jak zjistit, odkud přišel submit? Pokud mám dvě obyčejná submit tlačítka, tak se odešle pouze to, které člověk použije k odeslání, ale nevím, jak bych něco podobného mohl zjistit u onchange="submit()". Dík za všechny odpovědi.
DJ Miky
Profil
Pak lze v onchange nastavit hodnotu nějakému skrytému prvku (input type="hidden"). Podle toho můžeš rozlišovat, kterým onchange byl formulář odeslán.
Marek88
Profil
Dobrej nápad, díky... :)
polom
Profil *
Co přesně chceš? Popiš co to má dělat, protože tě vůbec nechápu. Chceš řešit chování prvků na straně klienta?
Marek88
Profil
polom:
Zajímavé je, že DJ Miky mě pochopil naprosto přesně a už včera mi poradil velmi jednoduché a elegantní řešení. Pokud tě to ale tolik trápí, tak mám více prvků ve formuláři, které mají nastaveno onchange="submit()" a mě zajímá, který z těchto prvků uživatel použil pro odeslání formuláře...
polom
Profil *
DJ Miky má nadpřirozenou schopnost vyčíst text, terý není obsažený v textu. Já jsem nepochopil, kam že chceš ty tlačítka odesílat :-O
Chamurappi
Profil
Reaguji na poloma:
Já jsem nepochopil, kam že chceš ty tlačítka odesílat :-O
Nechtěl odesílat tlačítka, ale rozeznat, který formulářový prvek vyvolal skriptem odeslání, podobně, jako to jde zjistit u prokliknutých odesílacích tlačítek bez skriptu. Je to celkem jasné.
polom
Profil *
Chamurappi:
No já jsem zprvu nevěděl jestli náhodou nechtěl detekovat nějakou událost, odkud byla volána funkce, když klikne na tlačítko, proto jsem se ptal. Asi mě zmátlo to, že to napsal do sekce JavaScriptu místo do html
_es
Profil
polom, Chamurappi:
Aj Marek88 mohol svoju otázku lepšie formulovať, napríklad "ako odoslať na server informáciu o tom, na čo sa kliklo".
Chamurappi
Profil
Reaguji na poloma:
Asi mě zmátlo to, že to napsal do sekce JavaScriptu místo do html
Napsal to do Nezařaditelných dotazů, do téhle kategorie jsem ho přesunul pár hodin po vyřešení.
Máš pravdu, že to Marek88 mohl napsat trošku jednoznačněji.


Reaguji na Marka88:
Já bych to napsal konkrétně takhle:
<formulářový-prvek onchange="this.form.jménoSkrytéhoInputu.value = this.name; this.form.submit()">
… a nebo bych rovnou přiřadil skriptem tento onchange všemu, co je v kolekci document.jménoFormuláře.elements.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0