Autor Zpráva
ja.cz
Profil *
Zdravím,
potřeboval bych malinko poradit s registračním fomrulářem, konkrétně s javascriptem. Ve formuláři mám pole, kde si uživatel vybere otázku, pomocí které bude moci zažádat o nové heslo, ale chtěl bych, aby si mohl užvatel nastavit i vlastní otázku. Mám toto:

...
<label class="setQuestion" for="question">Kontrolní otázka:</label>
<select class="setQuestion" name="question" id="question">
    <option value="A">A</option>
    <option value="B">B</option>
    <option value="X" onClick="myQuestionIsNotDisabled()">X</option>
</select>
<br>

<label class="setQuestion" for="my_question">Navržení vlastní otázky:</label>
<input class="setQuestion" id="my_question" type="text" name="my_question" value="" disabled />
<br>
...


A pak JavaScript:
<script language="JavaScript">
function myQuestionIsNotDisabled() {
	if(document.getElementById("question").value == "X") {
		document.getElementById("my_question").disabled = false;
	}else{
	        document.getElementById("my_question").value = "";
		document.getElementById("my_question").disabled = true;
	}
}
</script>


Momentálně mi to funguje tak, že kdyz otevřu stránku, tak pole pro vlastní otázku "my_question" je disableda když zvolím v selectu pole X tak se disabled zruší. Ale pak když v selectu vyberu jinou položku, tak už pole pro vlastní otázku "my_question" zůstane aktivní, proč? Takže:
1) může mi někdo poradit jak má celé správně vypadat?
2) dále jsem chtěl, aby pole "my_question" bylo vymazáno, prokud má být disabled -> document.getElementById("my_question").value = "";
3) je někde na webu dostupný seznam těchto otázek? Chtel bych nějaké seriónzí a nic mě nenapadá... :)

Díky moc!
Tori
Profil
ja.cz:
když v selectu vyberu jinou položku, tak už pole pro vlastní otázku "my_question" zůstane aktivní
protože tu funkci spouštíte pouze kliknutím na ten jeden <option>. Navrhuji místo toho reagovat na změnu hodnoty v selectu.
ja.cz
Profil *
Tori:
jeee, taková blbá chyba! Byl jsem tak zabrán do toho, aby to fungovalo na tu konkrétní položku, že mi toto vůbec nedošlo :)

A je tedy někde nějaky seznam techto otázek?
Chamurappi
Profil
Reaguji na ja.cz:
Některé prohlížeče ani nepodporují onclick na elementu <option>, protože nechávají veškerou obsluhu <select>u na operačním systému.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0