Autor Zpráva
svito
Profil
Ahojte, hľadám niečo čo by mi na web stránka upozorňovalo užívateľov že používajú zastaralí prehliadač. Konkrétne mám na mysli IE6.
Nejaké vyskakovacie okno, ktoré keď zavrie by sa už ďalej nezobrazovalo.

Vopred ďakujem.
panther
Profil
svito:
k čemu takové upozornění bude? Uživatel ví, co má za prohlížeč a třeba nemá důvod nebo nemůže měnit za novější.

Jestli ale chceš odkazovat na svou nechopnost (předpokládám, že nechceš jen šířit osvětu), hledej podmíněné komentáře.
svito
Profil
Ty evidentne nevieš, že nie všetky prvky webu fungujú správne na starších browseroch. Ak aj fungujú tak je na to treba xyz scriptov čomu sachcem vyhnúť. Ja chcem iba to, aby sa to užívateľovi zobrazilo prvý raz a keď zavrie toto upozornenie tak, aby sa mu to už nezobrazilo vždy keď web refreshne takže v tomto smere mi je podmienený komentár s textom na nič pretože sa to bude zobrazovať vždy. Na takúto odpoveď ako si napísal ty sa nehnevaj nie som zvedavý. Keď nevieš pomôcť tak radšej nič nepíš lebo len poukazuješ na svoju hlúposť aj ke´d sa pritom snažíš zhodiť niekoho iného.

A to čo si napísal, že ľudia nemôžu vymeniť browser tak to sa snáď môže stať v nejakej firme kde majú nejaký systém, ktorý je opatimalizovaný len na IE 6 inak každý si doma môže dať browser aký chce tak tu láskavo nevypisuj takéto bludy.
Keeehi
Profil
svito:
Ty evidentne nevieš, že nie všetky prvky webu fungujú správne na starších browseroch.
Ty evidentně víš, že se to dá nějak udělat („je na to treba xyz scriptov“ - i když to většinou nejsou scripty) ale jsem líný se s tím dělat. To ovšem není správný přístup.

V podmíněném komentáři můžeš mít třeba javascript, který to vyskakovací okno bude ovládat. To, že se má příště nezobrazit, můžeš uložit třeba do cookies.
Taurus
Profil
svito:
O hlouposti pomlč, panther tady patří k největším rádcům. Myslím, že je tu někdo jiný, co si tu něco neuvědomuje. Než začneš psát o bludech, přečti si Kruga, něco o přístupnosti a použitelnosti webových stránek.
Trejpa
Profil
svito:
Tak jsem to pro tebe a tvé následovníky naprogramoval: Skript pro neschopné kodéry.
svito
Profil
Vidím, že ste to nikto poriadne nepochopil. Ale vďaka za "snahu".

p.s.: a predstavte si, že tá stránka na, ktorú to chcem dať je plne funkčná na IE6. A za ďalšie, koľko profi stránok už IE6 nepodporuje. JA som chcel len užívateľa upozorniť na to, že prípadným používaním IE6 nemusí všetko na stránke fungovať ako má. I keď v tejto chvíli všetko funguje. O nič viac mi nešlo.

A pre budúce si páni uvedomte trošku, že to je diskusia kde sa ľudia obracajú na iných ľudí, aby im s problémom pomohli a nie ich zhadzovali. Vám nikdy nikto nemusel pomôcť všakže? A za ďalšie si uvedomte, že nie všetci vedia napríklad javascript a podobne. Ja som to vytvorené mal lenže mi to nevyhovovalo tak som si myslel, že sa tu nájde niekto skúsenejší ako ja čo mi poradí a nie ma hneď prvým príspevkom bude niekto chcieť zdiskreditovať a o poslednom príspevku ani nehovorím ... díky za pomoc
Keeehi
Profil
svito:
A co se ti nelíbí na Trejpově řešení? Vždyť funguje v pořádku.

A k tomu 3. odstavci - Ti lidé si poradit nechají.
Trejpa
Profil
svito:
Vidím, že ste to nikto poriadne nepochopil.
Pochopili všichni. A všichni, co ti odpovídali, to dělali se snahou ti pomoci. Jakékoliv upozorňování na prohlížeč je neprofesionální, návštěvníka to nezajímá a obtěžuje.

koľko profi stránok už IE6 nepodporuje
To je irelevantní. Funkčnost ve všech prohlížečích je konkurenční výhoda.

a predstavte si, že tá stránka na, ktorú to chcem dať je plne funkčná na IE6.
O důvod více tam upozornění nedávat.

JA som chcel len užívateľa upozorniť na to, že prípadným používaním IE6 nemusí všetko na stránke fungovať ako má.
Ale od toho je kodér, aby všechny nefunkčnosti odstranil. Jakákoliv nefunkčnost je vinou kodéra, ne prohlížeče.

nie ma hneď prvým príspevkom bude niekto chcieť zdiskreditovať
Tím upozorněním bys klesl v očích všech svých návštěvníků, ne několika řekněme zkušenějších zde na diskuzi.

o poslednom príspevku ani nehovorím
Můj příklad funguje tak, jak potřebuješ.
panther
Profil
svito:
koľko profi stránok už IE6 nepodporuje.
o žádné takové, abych byl upřímný, nevím.

Ja som to vytvorené mal lenže mi to nevyhovovalo tak som si myslel, že sa tu nájde niekto skúsenejší ako ja čo mi poradí
proč jsi sem tedy tvůj výtvor nedal, aby ho mohl někdo upravit/opravit? Takto jsi jednoduše čekal, kdo ti to celé napíše.

Když už jsi u toho prvního příspěvku, ptal jsem se, nač to potřebuješ a že někdo nemá možnosti upgradeovat. Nikdo tě zdiskreditovat nechtěl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na svita:
K čemu jim to upozornění bude? Obyčejní uživatelé často ani nevědí, co používají za prohlížeč, neumí/nechtějí/nemůžou instalovat nic jiného a vyskakovací upozornění budou vnímat jako obyčejný spam, obzvláště pokud vůbec nesouvisí s obsahem webu. Bude to z jejich pohledu stejně mimo, jako kdybys je bombardoval upozorněním „Nekupujte čínský česnek!“.

A za ďalšie, koľko profi stránok už IE6 nepodporuje.
Žádná. Profi stránky jsou použitelné ve všech používaných prohlížečích, jinak nejsou profi.

to je diskusia kde sa ľudia obracajú na iných ľudí, aby im s problémom pomohli a nie ich zhadzovali
Někdy je samo zadání větší problém než ten, který chce vyřešit. Bylo by od nás neseriózní, kdybychom tě neupozornili, že se snažíš o pitomost.

A za ďalšie si uvedomte, že nie všetci vedia napríklad javascript a podobne.
Ale hledat bys umět mohl. Lze předpokládat, že už někdo někdy řešil, jak vyrobit vyskakovací okno, stejně tak že pracoval s cookies. Podmíněné komentáře už jsi zjevně znal.
svito
Profil
To tvoje riešenie nie je nič čo som potreboval. To malo byť len "okno" na stránke s možnosťou ho zavrieť. Nie také hnusné okno čo by som si vedel spraviť.
Pre príklad niečo ako je v joomle yoo iechecker.


Čo sa týka tých stránok, tak jednu napíšem -> www.websupport.sk. Viac netreba lebo na každú aj tak napíšete, že to nie je profi stránka.
No veľa stránok ma hlavne problém s png,ktorý sa dá jednoduchým spôsob odstrániť.


p.s.: a ja končím, lebo táto diskusia je už o niečom inom. Ešte raz vďaka....
shaggy
Profil
svito:
To tvoje riešenie nie je nič čo som potreboval. To malo byť len "okno" na stránke s možnosťou ho zavrieť. Nie také hnusné okno čo by som si vedel spraviť.
Keď si taký šikovný, nič ti nebráni v tom, aby si si jeho kód upravil, však?

Čo sa týka tých stránok, tak jednu napíšem -> www.websupport.sk
Možno sú obľúbení u ľudí, ale ja ich za profi nepokladám. A hlavne im to robil asi nejaký neskúsený webdizajnér. Ale to už je iná téma.
Trejpa
Profil
svito:
To, co popisuješ, není okno, ale blok na stránce, její součást. Pod pojmem „vyskakovací okno“ chápeme otevření nezávislého dokumentu nebo zprávy mimo původní okno s dokumentem.
svito
Profil
Tak som to teraz aspoň uviedol na správnu mieru. Nevedel som ako to mám správne pomenovať...
Chamurappi
Profil
Reaguji na svita:
Pre príklad niečo ako je v joomle yoo iechecker.
Z té hlášky na obrázku může uživatel pochopit, že na prohlížení dané stránky potřebuje prohlížeč s lepším zabezpečením. Chtěl snad tvůrce sdělit, že je jeho stránka nebezpečná? Nebo je to snad jen obyčejná otravná reklama? Co si má běžný uživatel myslet?

Na zmíněný websupport.sk by měli dodělat vyskakující hlášku typu „Máte zvětšené písmo, náš web není určený pro zobrazení při zvětšeném písmu“.
Trejpa
Profil
svito:
Není nic jednoduššího, než můj skript poupravit, aby text nevyskakoval, ale vypisoval se přímo do stránky.
_es
Profil
svito:
Nevieš poriadne opísať, čo vlastne chceš a keď ti to niekto spraví presne podľa tvojho popisu, tak to ešte ofrfleš, že také si spravíš aj sám.
Ako to správne popísal Chamurappi, máš vlastne všetko, čo potrebuješ a nie je treba podporovať tvoju lenivosť ďalšími radami.
Microhard
Profil *
Chlapci vy ste ale inteligentní. Viete mať len kopu rečí a všetko skritizovať a myslíte si, že ste najlepší na svete. nemyslíte však na jednu vec a to na to, že jakpsatweb má pomáhať aj úplnym "lamám" spraviť niečo čo nevedia napísať sami, nevedia to patrične dohľadať lebo nepoznajú rôzne špecializované fóra a weby ako vy čo sa v tom trošku hýbete. Týmto trošku znehodnocujete myšlienku fóra jakpsátweb.cz a robíte z toho akokaždéhovysmiať.dmnt ;)
svito
Profil
_es:
Áno to máš pravdu, ale keď sú to tak dobrý kóderi tak mohli napísať, že by to bolo takto lepšie aj sami :P. Myslím, že to treba uzavrieť. Lebo toto je už len také detinské naťahovanie, že kto čo povedal.
panther
Profil
Microhard:
Týmto trošku znehodnocujete myšlienku fóra jakpsátweb.cz
myšlenkou diskuzního fóra je radit (to, že je nesmysl upozorňovat kohokoliv na cokoliv by mělo být dostačující). A i kdyby ne, tak rada != (nerovná se) napsání scriptu.

Když už jsi u toho profesionalismu, komu jsi tu kdy poradil ty?
_es
Profil
Microhard:
Pokiaľ viem, svito dostal na svoj dotaz konkrétne riešenie s kompletným kódom.
Plus rady navyše, ktoré sa rozhodol ignorovať a označovať radcov za hlupákov, viď:
svito:Na takúto odpoveď ako si napísal ty sa nehnevaj nie som zvedavý. Keď nevieš pomôcť tak radšej nič nepíš lebo len poukazuješ na svoju hlúposť
svito
Profil
Trejpa:,
dík za tvoj skript. Až teraz som si všimol, že si to upravil tak ako som to potreboval. Ešte raz dík.
Už si to len upravím :).
shaggy
Profil
Microhard:
Chlapci vy ste ale inteligentní.
Ďakujem, ja to o sebe viem, ale dobre sa počúva, keď mi to povie niekto iný :-)

Týmto trošku znehodnocujete myšlienku fóra jakpsátweb.cz a robíte z toho akokaždéhovysmiať.dmnt
Ja som si vždy myslel, že to je Jak Psát Web a nie Pomôž Lenivému A Neschopnému Chlapcovi.
Ak je niekto neschopný si prečítať základy na jpw, tak asi tvorba stránok nie je pre neho to pravé. A ak je niekto natoľko lenivý, že nedokáže pár hodín nad tým sedieť a skúšať, tak si nezaslúži naše odpovede.
Ja osobne by som sa hanbil pýtať sa na každú sprostosť, je to pod moju úroveň. Áno, ani ja som sa nenarodil so všetkými vedomosťami, ale radšej som sa k nim dopracoval sám, ako keby ma mal niekto viesť za ručičku.
Microhard
Profil *
Vidím, že si ďalší čo niektoré veci zle chápe. Ja sa sám priznám, že napr. javascript neovládam ale keď niečo chccem tak sa najprv snažím to nájsť a keď to nenájdem resp. nájdem ale nepochopím to natoľko, aby som to vedel poriadne zapracovať tak sa na nejaké takéto fórum a na ľudí v ňom obrátim. Ja už nebudem na nič reagovať lebo to nemá zmysel. Len sa nabudúce zamysli keď budeš písať na nejakom fóre o radu a niekto ti bude takto "pomáhať" v inej oblasti tak budeš rovnako znechutený z takéhoto prístupu. Majte sa fajne páni =)
karel_
Profil *
Při vší úctě k vám všem - nikdo nění jasnovidec.

Vyjadřujte se prosím tak, aby vás ostatní pochopili o co Vám jde, co jste zkoušeli, čemu nerozumíte aby zbytečně nevznikaly dohady a výpady.

svito [neber si to osobně], například - v prvním příspěvku by bylo vhodnější: "... hledal jsem, četl jsem diskuzi, vím, že to upozornění otravuje, ale přezto potřebuji vědět jak se provede prakticky ... " ostatní vědí, a dočkáš se bez hrubosti..


čerstvý vzduch a jasnou mysl...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0