Autor Zpráva
NacoMeno
Profil *
Zdravím,

hľadám funkciu v javascripte, ktorá by fungovala rovnako ako iframe v html. Chcel by som sa tomu vyhnúť a tak zháňam niečo, čím by som to nahradil. Je také niečo? Myslím, že niektoré reklamy sa načítavajú z externých stránok javascriptom. Ja potrebujem objektu nastaviť výšku, šírku a href odkiaľ bude ťahať obsah. Ako na to?

Ďakujem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na NacoMena:
Ja potrebujem objektu nastaviť výšku, šírku a href odkiaľ bude ťahať obsah.
To je ukázkové zadání pro <iframe>. Proč se mu chceš vyhnout a použít něco se slabší podporou?
NacoMeno
Profil *
Pracujem s wordpressom a v každom článku, kde iframujem mapy google, mi do jedného dňa zmaže všetko čo je medzi tagmi IFRAME. Mám podozrenie, že je to robotom stránky backliksgenius.com, už som im písal na podporu, ale chcel by som vedieť aj iné riešenie.
Bubák
Profil
Co takhle použít <object>?
Já mám podezření, že skok na špek je tvá oblíbená disciplína.
peta
Profil
NacoMeno:
* frame a iframe je funkcni tag (Chamurappi)
* object ma uplne stejnou funkci, az na to, ze dokaze zobrazovat jakakoliv data (obrazek, flash, html kod, txt...) (Bubák)
* Take muzes pouzit div a obsah nacitat pres js requesty, jquery?

Co ma wordpress spolecne s iframe? Maximalne wys. editor muze mit nastavene mazat skodlive znacky typu object, iframe, script a jine. To je ale o zmene nastaveni wys. editoru. Pripadne podobne nastaveni muze mit wordpress. Nemyslim si vsak, ze toto je dobre povolovat do CMS. Pokud ti tam nekdo vlozi fakt skodlivy iframe ci cokoliv, at uz umyslne nebo ne (ma zavirovany pc, ktery pomoci prohlizece vklada do kazde stranky skodlivy kod, treba pro ziskani hesla na admina).
Par lidi uz leta roznasi drby o tom, jak se neco zrusi a zakaze, 10 let pryc (co to sleduji), vsechna css funguji, html parametry take, tagy take. Ono totiz neco uplne zrusit, kdyz s tim funguji miliony stranek by mohlo znametat zaloby na zpusobene skody.
NacoMeno
Profil *
Bubák:
Ďakujem, použil som to, funguje.

peta:
Nepočul som o tom, žeby wordpress automaticky mazal iframy z článkov, každopádne, vyskúšam object a keď mi nezmizne za jeden deň z článku, ostanem pri tomto spôsobe.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0