Autor Zpráva
Medvídek
Profil
Jde nějakým způsobem při kliknutí na odkaz dosáhnout 2 funkcí v javascriptu? (Něco jako v php ?prom=1&prom=2)
Mam defaultně schovaný (display:none) formulář s textarea, který se aktivuje funkcí schovej('textarea'). Pak mam ve výpisu příspěvků u jména odkaz na vložení jména do textarea onclick="vloz('Nick',0,0)".
Já bych potřeboval nějak zkloubit, aby se vykonaly tyto 2 funkce. Nejprve se objevil formulář a následně se vložil text do textarea.
Zkoušel jsem to, že jsem dal na onclick text a na onmouseover funkci schovej, která mi formulář zobrazila, ale samozřejmě po druhém přejetí mi ho zase zavřela :)

Jak se dá toto nejjednodušeji vyřešit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Medvídka:
To, co se píše do atributů onclick, je zcela obyčejný JS kód. Platí pro něj obdobná pravidla jako pro skripty zapsané do elementu <script>. Chceš-li po sobě vykonat dva příkazy, napíšeš je normálně za sebou… stejně jako ve většině programovacích jazyků.
<něco onclick="schovej('textarea'); vloz('Nick',0,0);">

funkci schovej, která mi formulář zobrazila, ale samozřejmě po druhém přejetí mi ho zase zavřela :)
Asi by sis měl rozdělit funkci schovej do dvou — zobraz a schovej. Pokud chceš zobrazit formulář, tak nechceš jen přepnout jeho viditelnost, ale chceš ho doopravdy zobrazit, ne?
Medvídek
Profil
Chamurappi:
Děkuju, vyřešil jsem to následovně:

<script>function schovat(co){document.getElementById(co).style.display=document.getElementById(co).style.display=='block'?'none':'block';}</script>
<script>function zobrazit(co){document.getElementById(co).style.display='block';}</script>

<div class="nadpis" onclick="schovat('schovat'); return false"><h2>&bull; PŘIDAT KOMENTÁŘ</h2></div>
<a title="Ragovat na Medvídek" onclick="zobrazit('schovat'); vlozit('4 Medvídek',0,'','','')">Medvídek</a>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0