Autor Zpráva
Petík
Profil *
Ahoj,
dělám návrh projektu a chtěl bych vědět, zda když ajaxem zavolám php scriptík, ve kterým bych rád provedl dotazy na databázy, tak budu muset znova vytvářet spojení s databázý ? hodilo by se i dkyby si proměný udrželi svoji hodnotu ;-) ... když to po sobě čtu zní to jako hrozná blbost a ještě blbějc vyjádřená ;-), teda aspoň z toho co o web programování vím, ale není nějakej tríček jak to udělat ? Předem moc díky

Petr Klimeš
Keeehi
Profil
Petík:
budu muset znova vytvářet spojení s databázý
S databází najspíše ano.

hodilo by se i dkyby si proměný udrželi svoji hodnotu
Můžeš použít sessions.
Petík
Profil *
díky ;-) ... ale nepotěšil jsi mě moc :-), aškoliv jsem si to myslel ... ten skript je už je minulostí. Ale někde jsem četl o funkci keep alive, ale už si nevzpomínám co to bylo a na googlu už to nějak nemůžu najít co to bylo, možná to byl žvást uplně k něčemu jinýmu :-) ...

BTW: díky ... čeština není moje silná stránka :D
Kcko
Profil
Petík:
V čem Ti vadí připojit se znovu k DB? Kdybys musel refreshnout stránku (PHP) tak by ses taky musel připojit. Připojuješ se při každém HTTP požadavku. Ten Ajax Ti určitě sníží zátěž o dotazy, které nebude muset vykonat celý web.
Petík
Profil *
Kcko: chápu myslel jsem si to. Ale nebyl jsem si jistej, zda se to nedá nějak udržet. Úspora je to určitě značná, připojím a zeptám se jen na to co potřebuju vědět ;-) ...

Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0