Autor Zpráva
Javascript newbie
Profil *
Dobrý deň. Som vlastníkom tohto desginu: http://themeforest.net/item/studio-box-premium-wordpress-9-in-1/92483?ref=mark134 . Problém nastáva pri používaní znakov č, š,ť (atď…). Téma využíva cufon fonts. Tu je zdrojový kód súboru cufon-yui.js:
/*
 * Copyright (c) 2009 Simo Kinnunen.
 * Licensed under the MIT license.
 *
 * @version 1.03
 */
Moderátor Chamurappi: Odmazal jsem poslední desetikilový řádek. Cpát sem komprimovaný kousek kódu je k ničemu (a stejně se sem nevejde celý).
Witiko
Musíš si do Cufonu naimportovat font, který dané znaky obsahuje a příslušnou možnost zachování rozsahu znaků zatrhnout.
Javascript newbie
Profil *
No to by bolo pekne ale potreboval by som aj vedieť aký to je font ... Počet znakov v príspevku ej obmedzený čo? Pokračuje to ešte oveľa ďalej a aj na konci je napísané že je možná aj finančná odmena
Witiko
Stačí si na http://cufon.shoqolate.com/generate/ vygenerovat soubor pro libovoný TrueType font jiný.
Javascript newbie
Profil *
Tak to ste mi teda pomohli. O tom už dávno viem. Ale okrem toho že chcem aby tam bol taký istý ako je teraz aj vygenerovaný file vyzerá inak ako ten pôvodný. Čiže ak by niekto vedel čo treba do kódu doplniť alebo opraviť, pošlem celý zdrojový kód a opakujem, môžme sa dohodnúť na finančnej odmene :)
Witiko
Ten vygenerovaný js soubor je vlastně jen soubor fontu v jiném formátu. Pokud daný font neobsahuje středoevropskou znakovou sadu s diakritikou (což velká spousta fontů skutečně neobsahuje), tak si rovnou můžeš najmout grafika.

Nebo, jak už jsem psal, překonvertovat si do Cuffonu font jíný.
Nebo nepoužívat Cuffon vůbec a využít css vlastnosti @font-face.
Javascript newbie
Profil *
Oukej tak som skúšal to prepísať za arial. Takto vyzerá začiatok pôvodného súboru:
var Cufon=(function(){var m=function() ... 

Takto nového vygenerovaného:
Cufon.registerFont({"w":1139...

A už ja, úplny amatér, si všimnem že prvé je obalené premennou a je tam toho ešte viac ... Môžem to normáône nahradiť, ... alebo?
Ďakujem vopred :)
Witiko
Ten původní soubor definuje samotnou knihovnu Cufon, ten vygenerovaný samotný font. Tzn. ten vygenerovaný kód bych dosadil až za to. To nám samozřejmě zaregistruje jen nový font, pak je třeba podívat se do scriptu samotné stránky a najít tam takovýto text:

Cufon.set("fontFamily", "Jméno původně používaného fontu");

a nahradit ho za

Cufon.set("fontFamily", "Jméno nového fontu, definuje se při generování na cufon.shoqolate.com/generate/");

Pokud by tam takový text nebyl, tak by to potom chtělo poslat (někomu ochotnému na e-mail) kompletní zdrojové kódy, protože takováhle navigace nadálku naslepo je na draka. :)
Javascript newbie
Profil *
Podarilo sa mi po dlhšom čase nájsť ten používaný font. Vygeneroval som si ho na cufon.shoqolate či ako sa to volá a nahradil som ho(našiel som ten správny súbor). Momentálne nevidím žiadnu zmenu, ale to treba asi preinštalovať celý wordpress čo?
Javascript newbie
Profil *
Ešte by som chcel doplniť že na tom webe som si zaškrtol všetky znaky a teraz má ten súbor aj patrične väčšiu veľkosť(asi o 80kb).
Javascript newbie
Profil *
A nevieš ešte ako ten cufon fonts pracuje? Kde sa zaznamenávajú vygenerované texty?(wordpress-čiže si to ukladá do databázy?)Pri najhoršom budem všetko prepisovať
Witiko
Javascript newbie:
Momentálne nevidím žiadnu zmenu, ale to treba asi preinštalovať celý wordpress čo?
A nevieš ešte ako ten cufon fonts pracuje?

Nebyl jsem v [#8] dostatečně jasný?
Javascript newbie
Profil *
Myslíš:
Witiko:
Pokud by tam takový text nebyl, tak by to potom chtělo poslat (někomu ochotnému na e-mail) kompletní zdrojové kódy, protože takováhle navigace nadálku naslepo je na draka. :)
???
Pretože meno fontu sa nezmenilo ani názov súboru ani nič. Všetko je rovnaké kedže som použil rovnaký atribut "fontfamily" aj font.
Takže...
Witiko
Pakliže se použil rovnaký font, tak by po nahrazení fontu původního mělo dojít celkem logicky ke změně. Pokud nedošlo, tak buď se font jsmenuje jinak, nebo nebyl cele nahrazen.
Javascript newbie
Profil *
Netreba reinštalovať wordpress?
Witiko
Nevím, co zahrnuje instalace wordpressu, ale zdravý rozum mi velí, že pokud jsi nahradil font, tak se logicky na těch stránkách ten starý už nemůže zobrazovat. Pokud se zobrazuje, taks ho nenahradil. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: