Autor Zpráva
Kry5
Profil
Zdravim,
mohl by mi někdo prosim nastínit jak je vyřešený v jQuery řetězení? To se před vykonánim skriptu vyhledaj na stránce všechny jQuery a pak se tam vyhledaj pomocí nějakýho složitýho regulárního výrazy všechny tečky, který spojujou ty blbosti a pak se teprve zavolaj jednotlivý funkce?

Díky

Moderátor Chamurappi: Titulek „jQuery - řetězení“ nevystihuje dostatečně podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Kry5
Profil
Ještě upřesnim. Pokud udělám například funkci:
function id(id) {
return document.getElementById(id);
}

A pak nějakou další funkci. Například:
function nevim(co) {
return innnerHTML += co;
}



No a teď bych chtěl udělat něco takovéhoto:
id('nazevid').nevim('text');

Tak mi to nefunguje. Myslim, že na vyřešení tohodle problému ani neni tak řetězení, protože takovýhle návratový hodnoty by neměli dělat problémy, ale píše mi to:
Uncaught TypeError: Object #<an HTMLDivElement> has no method 'nevim'
_es
Profil
Kry5:
return innnerHTML += co;
innerHTML je metóda elementov stránky, nie globálna premenná.

Pred programovaním v nejakom programovacom jazyku sa treba naučiť aspoň úplné základy toho jazyka. Bez toho to nejde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kry5:
pak se tam vyhledaj pomocí nějakýho složitýho regulárního výrazy všechny tečky
Taková prasárna to zase není.

Řetězení se dá udělat tak, že funkce vrací objekt. Často ten samý či podobný, na kterém je zavolána, takže na něm jde opět zavolat…
Kry5
Profil
_es:
Asi jsem blbej. Mohl bys mi to přiblížit? Myslel jsem si, že je to tím, že prostě za první tečkou se už funkce nezavolá tj. nezavolá se funkce nevim. Jestli ano tak by to mělo normálně vracet
getElementById('nazevid').innerHTML += "text";

Mohl bys mi poslat nějaký odkaz s vysvětlením nebo mi to nějak blíž nastínit? Díky

Chamurappi:
Takže potřebuju OOP v javascriptu? Zakládat si vlastní objekty a pak je volat new? Já to neumím tak si jenom ověřuju.

Za titulek promiň
_es
Profil
Kry5:
Asi jsem blbej.
Asi si lenivý sa naučiť aspoň základy JavaScriptu. Bez toho to naozaj nejde.
Neviem, prečo by som ti mal vysvetľovať niečo, čo je v každej učebnici JavaScriptu.
Kry5
Profil
Bohužel. Teď jsem si prošel celej seriál o javascriptu na zive.cz a nic jsem tam nenašel. Možná nevím co hledat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kry5:
Ano, potřebuješ pochopit OOP v JavaScriptu. (Upozorňuji, že je výrazně jiné než OOP v ostatních známých jazycích.)
Kry5
Profil
Chamurappi:
zkoušel jsem se učit oop v php, ale moc daleko jsem nedospěl takže ještě nemám s čím srovnávat. Ale jestli to chápu dobře tak je to jenom práce s objekty? Tj. základání objektů s this a přidávání metod. Volání s new atd. Nic jinýho? třídy ne?
_es
Profil
Kry5:
Chamurappi písal pochopiť, teda ak to budeš dostatočne chápať, budeš vedieť základný princíp toho "reťazenia". Nepotrebuješ na to vytvárať vlastné objekty.
Ja si na rozdiel od Chamurappiho myslím, že ti toho treba pochopiť viac, veci, ktoré bývajú v literatúre o JS ešte pred OOP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0