Autor Zpráva
Kry5
Zdravím,
vytvořil jsem si vlastní funkci na zobrazení jednoduchého dialogového okna. Zkráceně asi takto:
function ZobrazOkno(nazev,vypis,tlacitko) {
document.getElementById('okno').innerHTML = "<div class=\"hornilista\">"+nazev+"<a href=\"#\" id=\"krizek\" onClick=\"SkryjOkno()\"></a></div><div id=\"obsah\">"+vypis;
document.getElementById('okno').style.display = "block";
}

+ CSS + funkce na skrytí + využití ostatních parametrů předávaných ve funkci + v HTML je prázdný div s id="okno" a při skrytí se z něj dosazená hodnota smaže.

Vše mi funguje, akorát bych potřeboval, že dokud uživatel neodklikne toto mé dialogové okno tak nemůže kliknout na žádný prvek na stránce (na odkaz, na prvek, který po kliknutí spouští nějakou funkci)...

Mohli byste mi prosím nastínit jak nato?

Díky
Keeehi
Tak si natáhni přes celou stránku průhledný div, který toto kliknutí zachytí a nepropustí dál.
Kry5
Snažil jsem se něco vytvořit, ale nějak mi to už nemyslí. Mám řekněme div all, kterej obaluje celou stránku. Co mu mám nastavit aby to fungovalo? Pokud by to bylo jednodušší mám k dispozici i jQuery.
Zkoušel jsem něco jako:
$("#all").click();

Přičemž div all je na stránce už celou dobu. Ale to je blbost.
Keeehi
Kry5:Musíš udělat nový div, který bude nad všemi ostatními (vyjma toho okna). Něco ve stylu:
<div style="position:absolute;left:0;top:0;width:100%;height:100%;"></div>
Kry5
Bohužel mi pořád jde klikat. Do souboru s HTML jsem si dal div na který se nevtahují žádné jiné css vlastnosti a pak při spuštění okna udělal tohle:
cssObj = {
      'position' : 'absolute',
      'left' : '0',
      'top' : '0',
      'width' : '100%',
      'height' : '100%',
      'z-index' : '5000'
    }
$('#nejdeKlik').css(cssObj);
$('#nejdeKlik').click();

(skrytí to pak zase vynuluje)

Bohužel pořád mohu klikat
_es
Kry5:
Ak ti to, čo máš, funguje, tak to zmeníš tak, že namiesto toho svojho "okna" zobrazíš priehľadný div-okno cez celú stránku v ktorom sa bude nachádzať to "okno", čo máš teraz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: