Autor Zpráva
tatyalien
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, snažím se něco najít na webu pro zobrazení / skrytí části stránky (například dlouhé tabulky atd..) narazil jsem na řešení:
Odkaz
To je sice pěkné, ale při vypnuté jave, se uživatel na data nedostane. Prošel jsem si tady i diskuzi a vždy byla rada, skryj věc pomocí javy, ne hned v css, ale nikde jak na to...

Tak jsem googlil a narazil na http://php.vrana.cz/schovani-casti-stranky.php#d-6745 Ale z toho jsem to nebyl schopen rozjet...

Javu moc neznám a tak bych se chtěl zeptat, jak to řešíte vy, nebo mě nějak nasměrujte a dohledám si to nějak sám...
__construct
Profil
Za prvé Java nie je Javascript

tatyalien:
nikde jak na to
Zrejme pretože to nepotrebuje vysvetlenie:
<style type="text/css">
#el { display: block }
</style>
<div id="el">Lorem ipsum</div>
<script type="text/javascript">
var el = document.getElementById('el');
el.style.display = 'none';
</script>
Chamurappi
Profil
Reaguji na tatyaliena:
Nechápu, proč tady mluvíš o Javě, když máš zjevně na mysli JavaScript, což je něco úplně jiného.

bych se chtěl zeptat, jak to řešíte vy
Stejně jako v tom tvém druhém odkazu, až na to, že měním třídu na <html> a ne na <body>. Celkem triviální.
tatyalien
Profil
Díky moc za nakopnutí...
Omlouvám se o záměně java a javascript... Nepoužíval jsem z toho nic na stránkách, tak se budu muset poučit...

Takhle mě to funguje:
<style type="text/css">
#el { 
    display: block 
}
.skryvany {
    display: none
}
</style>
</head>
<body>
...
<script type="text/javascript">
    var el = document.getElementById('el');
    el.style.display = 'none';
</script>
<script>
function zobrazSkryj(idecko){
    el=document.getElementById(idecko).style; 
	el.display=(el.display == 'block')?'none':'block';
}		
</script>
</body>
</html>
Bubák
Profil
tatyalien:
Použil jsi řešení, kdy napřed zobrazíš část stránky, a teprve pak ji skriptem schováš. Pokud takhle budeš schovávat "například dlouhé tabulky", tak zejména při pomalejším připojení k internetu může tabulka na chvíli probliknout. Probliknutí je zmíněno jak na tebou výše odkázané stránce jak ve vlastním článku, tak v diskusi k článku (doporučuji přečíst). Řešení uvedené v článku nepříjemným probliknutím netrpí.
tatyalien
Profil
Bubák, Bubák:
Oki prostuduji, díky.
Bubák
Profil
Možná se ti bude líp studovat tohle:
www.jaknaweb.com/tipy-triky/tipy-triky-javascript/11/skrytizobrazeni-casti-stranky-pomoci-javascriptu
Je to sice trochu jiné, než potřebuješ, ale okomentované. Asi ti bude stačit, když pochopíš přiřazení třídy skriptem.
tatyalien
Profil
Bubák:
Díky kouknu na to ;)

PS: stejně ten link co jsem dával na php.vrana.cz tak to nějak nechápu... Je tam psané ohledně "probliknutí" že je lepší použít:
Elegantnější řešení navrhl Elixon: Na začátek <body> stačí umístit document.body.className += ' javascript'; a styl definovat jako .javascript .hidden-js spolu s ostatními styly.

Ale z příkladu vyprodukuji tohle, ale nevím co dál... no jdu studovat ten tvůj link, třeba na to kápnu božskou.

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<style type="text/css">
body.javascript .jsCollapsible {
    display: none;
}
</style>
</head>
<body>
<script type="text/javascript">
    document.body.className+=' javascript';
</script>

Normální text co se zobrazí.<br />
<div class="hidden-js">Schovaný text...</div>
Další normální text
</body>
</html>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0