Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Ako zavrieť DIV kliknutím mimo neho (nie "onBlur")? Našiel som zatiaľ len jQuery riešenia, to sa mi zatiaľ nechce učiť. Potom som našiel takéto niečo, vyzerá to sľubne, ale nejak mi to nefunguje (DIV sa zavrie aj keď naň kliknem). Viete ako to spraviť len pomocou JS?
xmark
Profil
hal_sk:
Definuj „zavrieť“. Smazat? Skrýt? Smazat jeho obsah?
hal_sk
Profil
xmark:
Sorry, zavretím som myslel, také niečo ako schovať DIV, ktorý je absolútne pozicovaný a má "z-index=1". V mojom prípade sa jedná o DIV, ktorý vylezie po napísaní nejakej hodnoty do "text inputu" (zvaný aj: suggestions, autofill, našeptávač). Skúšal som to pomocou "onBlur" na ten input, ale to mi zasa JS nestihne pred schovaním DIV našeptávača "odchytiť" hodnotu, ktorú kliknutím uživateľ zvolí.
hal_sk
Profil
Skúšal som to ešte raz pomocou "onblur" na textový input, a dal som tam časovanie po udalosti "onblur", aby si JS stihol zapametať uživateľom kliknutú hodnotu v našepkávači. To časovanie použité v tomto prípade je veľká prasárna?
http://hal.tym.sk/suggestions/
Chamurappi
Profil
Reaguji na hala_sk:
Přidej onmousedown ještě k tomu <div>u obalujícímu našeptávané hodnoty:
tvůjDiv.onmousedown = function(e)
{
  var event = e || window.event;
  event.cancelBubble = true;
  if(event.stopPropagation) event.stopPropagation();
};
hal_sk
Profil
Chamurappi:
Dík. To ma nenapadlo. Idem teraz riešiť prechádzanie našepkávaných hodnôt šípkami klávesnice. Takže je dosť možné, že sa ešte ozvem :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na hala_sk:
Až dostaneš chuť na radu ohledně klávesnice, vyhledej jogurt.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0