Autor Zpráva
Robert P.
Profil *
Ahojky, prosim všechny o jakoukoliv radu jakým způsobem vytvořit jednoduchou fotogalerii, která bude prozatím načítat obrázky již nahrané na serveru,

fotogalerie by měla umět:

1) načítat fotky ze serveru
2) přechod fotografii tam a zpět
3) zobrazit fotografie v <div></div> na jedné stránce bez otevírání nového okna

Předem děkuji všem za jakou koliv radu.
Witiko
Profil
Pomocí absolutně pozicovaného divu a scriptu, který využívá eventů onclick a onload. Nebo ještě lépe - použitím nějakého out-of-the-box řešení typu Lightbox.
Robert P.
Profil *
Děkuji, a chtěl by jsem se ještě zeptat jakým způsobem se dělají úvodní miniatury, které se po kliknutí zvětší do divu na určitou velikost. ?
panther
Profil
Robert P.:
chtěl by jsem se ještě zeptat jakým způsobem se dělají úvodní miniatury
nejlépe v nějakém grafickém editoru (nebo při uploadu PHPkem).
Robert P.
Profil *
Děkuji, chtěl by jsem se zeptat jestliže když fotografie budu načítat do <div> </div> a budou mít větší rozlišení než samotný <div>, zda se zobrazí celé? Děkuji.
panther
Profil
Robert P.:
… a místo toho, abych si to během půlminuty zkusil, radši smolím odpověď do diskusního fóra.
Witiko
Profil
Robert P.:
Samy asi těžko, javascriptem se musí kontrolovat jak pozice, tak velikost divu.
Robert P.
Profil *
Mnohokrát děkuji za rady, mám k tomu ještě pár otázek - jakým způsobem vytvořit uvodní stránku s miniaturama? - miniatury mám předem vytvořené v požadovaném formátu, ty umistim do <div> a po kliku na jakou koliv miniaturu se mi otevře náhled s danou miniaturou v reálné velikosti.

Jakým způsobem odělat krok aby po kliknutí se otevřela tato miniatura do realne velikosti (tim vlatně rozběhla celou fotogalerii)

Za všechny rady mnohokrár děkuji.
Petr_D
Profil *
Řešil jsem to tímto kodem. Funguje k mé spokojenosti i s propojením na Lightbox.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0