Autor Zpráva
xlifer
Profil
K čemu slouží CDATA v kontejneru script?

<script type="text/javascript"> 
//<![CDATA[
    var abc = '1';
//]]>
</script>
Krakatoa
Profil
Pomocí CDATA můžeš do kódu vložit znaky se speciálním významem a nemusíš je zapisovat pomocí znakových entit.

http://www.google.com/search?q=CDATA&lang_1cs&lr=lang_cs
xlifer
Profil
Rozumím, díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na xlifera:
Ovšem platí to jen pro XML formáty, které se na webu moc neuchytily, v HTML je obsah <script>u fixně definován jako CDATA, takže ta značka je úplně k ničemu.
Witiko
Profil
Chamurappi:
Úplně je možná trochu silné slovo. Pokud mě má paměť neklame, tak CDATA zajišťují kompatibilitu s historickými Netscape? :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Witika:
Ne, to je nesmysl :-)
Kvůli starým prohlížečům, které nepodporovaly element <script> (tedy Netscape 1.1 a Explorer 2.0), se dovnitř dával HTML komentář. Tahle CDATA-ozdoba se tam strká skutečně jen kvůli „hře na XML“.
Witiko
Profil
Chamurappi:
X(HT)ML je nepěkné a celkově takové vůbec ne cool. Můj revoluční návrh: měli bychom bratři a sestry všichni začít psát stránky v JSONu - to je pěkný jazyk na zápis datových struktur. ;)

OT: Nemožnost zapisovat code v inline módu tady na fóru je u mě kromě jiných funkcí zdrojem mírné iritace. Je nějaká možnost získat přístup do sandbox verze fóra, například po složení slavnostní přísahy o čistotě zasílaného kódu, snesení obětí ve formě rýžových nudlí s hovězím Yuhůovi apod.? :)
_es
Profil
Witiko:
Je nějaká možnost získat přístup do sandbox verze fóra
Stačí o to normálne požiadať a v profile si nastaviť mail, na ktorý ti prídu prístupové údaje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Witika:
Až ti budu psát mail, připíšu i přihlašovací údaje. Souhlasím s tvým vpuštěním do sandboxu, takže mi nevadí, jestli mě někdo předběhne a pošle ti údaje dřív :-)
Oběti můžeš snést na nějakém příštím srazu. (Tímto v tomto vlákně končí OT.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0