Autor Zpráva
Z-a-p
Profil *
Zdravim,
vytvářim poptávkový formulář a narazil jsem na celkem zapeklitý problém. Ve formuláři mam input file

<td class="input"><input class="file" type="file" name="soubor" /></td>


formulář zpracovávam jquery Form pluginem

$.post("../poptavka.php", $("#poptavka").formSerialize(), function(data) {
	alert(data);
});


v souboru poptavka.php odesílam pomocí PHPMailer získaná data mailem a chtěl bych k tomu mailu připojit i soubor, jenže $_POST['soubor'] mi vypisuje jen název souboru bez cesty, tudíž PHPMailer nemůžu přílohu připojit.

Napadá někoho nějaké řešení, jak mi pomoct s tímto problémem? Děkuji za nápady.
Keeehi
Profil
Z-a-p:
a $_FILES['soubor']['tmp_name']?
Z-a-p
Profil *
Keeehi:
to vypisuje error: Undefined index: soubor

Já to hlavně nikde neuploaduju...potřeboval bych zjistit celou cestu, abych ji mohl PHPMailerem připojit k mailu

$mail->AddAttachment();
Chamurappi
Profil
Reaguji na Z-a-pa:
Upload souboru z uživatelova počítače nejde provést jinak než odesláním formuláře, tedy nikdy ne XMLHttpRequestem. Na to by tě ten plugin měl upozornit.
Z-a-p
Profil *
Chamurappi:
Já právě nechci ten soubor uploadovat. Mým cílem je jen zjistit co si uživatel vybral za soubor a připojit ho k mailu. Bohužel jsem ale nepřišel na to, jak zjistit celou cestu z toho inputu. Jde to vůbec zjistit a udělat takhle pomocí ajaxu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Z-a-pa:
JavaScript v prohlížeči neumí odesílat maily, to musíš dělat na straně serveru — a k tomu, aby se soubor dostal na server, je zapotřebí ho uploadovat.

jak zjistit celou cestu z toho inputu
Jakou cestu? Kde se soubor nachází u návštěvníka? To jde jen ve starších verzích prohlížečů, nové to kvůli ochraně soukromí nedovolí. A k čemu by ti to na straně server bylo, když ten soubor je pořád fyzicky u návštěvníka?
ah01
Profil
Chamurappi:
Na to by tě ten plugin měl upozornit.
To by se ale musel Z-a-p podívat do dokumentace, což očividně neudělal, jinak by našel http://jquery.malsup.com/form/#file-upload
Z-a-p
Profil *
Chamurappi:
JavaScript v prohlížeči neumí odesílat maily
Já vim, javascriptem pouze serializuji data z formuláře a přadávam do php souboru

ah01:
To by se ale musel Z-a-p podívat do dokumentace
Dokumentaci jsem si pročítal, ale jak jsem psal, chtěl jsem soubor připojit k mailu bez nutnosti uploadu na server, tudíž jsem file upload pomocí pluginu neřešil

Myslel jsem, že skript nemusí nahrávat soubor na server, aby ho byl schopnej připojit k mailu. Chápu dobře, že se to bez toho neobejde tedy?
Keeehi
Profil
Z-a-p:
Ano, bez uploadu se to neobejde.
Z-a-p
Profil *
Ok, děkuji za rady. Pokusím se to nějak vyřešit s tim uploadem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0