Autor Zpráva
lukaszafer
Profil
Ahoj,
Mam fotografii obsahuje docela dost fotografií na jedné stránce chtěl bych udělat něco na způsob než se všechny fotografie načtou (náhledy) zobrazilo by se mezitím okno ve kterým by bylo napsáno třeba "Načítání fotek - Moment".

Našel sem něco takovýho http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/preloadimage2.htm bohužel to to funguje jenom na obrázky var imagenames=new Array( '1.gif' , '2.gif' , '3.gif' , '4.gif' , '5.gif' , '6.gif'); nechci u každýho alba přepisovat na - cislofotky.jpg

Dá se to nějak udělat hromadně abych nemusel psát každý soubor zvlášť třeba v...w Array( '.JPEG' , '.jpg''); atp. takle to ale nefunguje :(

Děkuji
Davex
Profil
Lepší by bylo odstranit příčinu pomalého načítání.

1) Náhledy fotografií mají v průměru velikost 20 KB. Sniž JPEG kvalitu ze 100 na 85 až 75, aby měly kolem 6 KB a kvalita zůstala v rozumných mezích.
2) Náhledy se pravděpodobně zmenšují z originálu při každém načítání, což je časově náročné a zbytečně se zatěžuje webserver. Vygeneruj náhledy předem a ulož do souborů, které pak zobrazuj na stránce.

Každý vidí, že se fotografie načítají a může si je průběžně prohlížet. Není potřeba zobrazovat zvláštní okno, které o načítání informuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0