Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Chtěl bych se na něco zeptat - pracuji teď na jednom webu a chtěl bych pomocí javascriptu upravit menu. Zatím se mi dařilo, aby se po najetí myší nad odkaz v menu obrázek změnil na jiný, chtěl bych ale, aby když na něj kliknu, zůstal tam ten další "zabržděný" - aby byl po dobu, kdy je návštěvník na té dané stránce, zvýrazněn. Zkoušel jsem si sice hrát s funkcí onClick (onMouseClick), ale protože je tam definována i onMouseOver, stejně se vždy změní na původní - existuje ale nějaká možnost, jak tohle zprovoznit?

Rozpracované stránky s tímto návrhem jsou zatím umístěné na adrese http://balik.wz.cz/smcuo/index.html (jedná se o levou část - menu)
habendorf
Profil
A nemáš tam náhodou něco jako
onmouseout="this.src='původní.gif'"
To musí pryč.
Yuhů
Profil
aha, to má fungovat jako navigace "zde jsem". Inu, to asi nebude moc spolehlivé, ale budiž.

V první řadě je třeba nějak si uložit informaci, na který prvek se kliklo. Nějakou proměnnou.

Pak přepsat ten onmouseout. Měl by konktrolovat tu proměnnou a jestli jako jo, tak tam nechat původní obrázek.

Mimochodem -- nic jako onMouseClick (pokud vím) neexistuje.
Anonymní
Profil *
aha, to má fungovat jako navigace "zde jsem". Inu, to asi nebude moc spolehlivé, ale budiž.

V první řadě je třeba nějak si uložit informaci, na který prvek se kliklo. Nějakou proměnnou.

Pak přepsat ten onmouseout. Měl by konktrolovat tu proměnnou a jestli jako jo, tak tam nechat původní obrázek.

Mimochodem -- nic jako onMouseClick (pokud vím) neexistuje.


Existuje přece onClick. Ondra
Honza
Profil
co mam napsat, když chci, aby se po prejeti mysi zobrazil obrazek?
Yuhů
Profil
Honzo, nakopíruj sem fragment kódu, který už máš. S tím obrázkem. Někdo z nás ti to opraví nebo dopíše. Takhle z voleje se to nikomu nebude chtít psát.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0