« 1 2 »
Autor Zpráva
Daniel V.
Profil *
Keď Javascriptom chceme získať koľkáteho je, napíšeme napríklad:
var datum = new Date(); var dnes = datum.getDate();

Keď toto číslo chceme zvýšiť, alebo znížiť, napíšeme napr.:datum.getDate()-1;

Keď zvýšenie, alebo zníženie čísla chceme ovládať, napíšeme namiesto čísla premenné:

datum.getDate()+den;

Mojou otázkou je, ako do tejto premennej odovzdať hodnotu napríklad pomocou "onmouseover" tak, aby som nemusel použiť "function".

Mám totiž script, ktorý mi funguje dobre s pôvodným dátumom, aj keď túto hodnotu zvýšim s číslami, ale keď tam napíšem premenné, neviem, ako by som do toho mohol odovzdať hodnotu. Keď som to skúsil odovzdať pomocou funkcie, hodnota síce bola odovzdaná, ale následne celý skript sa mi zosypal.

Ďakujem za pomoc!
Daniel V.
Profil *
Dobrý deň

Pred chvíľou som čítal odpovede "vampec"-ovi, kde bol pucovaný, že zle položil otázku. Azda aj ja som nepochopiteľne položil svoju otázku, alebo na moje predstavy neexistuje odpoveď? Ten skript je uložený v *.js súbore a na každý deň mi vypíše iný text. Výsledok s pomocou document.write() mi ukazuje v html v danom okienku. Tie texty by som občas potreboval poposúvať tak, aby som nemusel zasahovať do samotného skriptu. Aby sa to dalo posúvať s onmouseover. Teraz mi to funguje bez funkcie, ale keď to uzavrem do funkcie, aby som nejakým spôsobom tú hodnotu mohol odovzdať do tej premennej, tak to celé prestane fungovať. Nikde som sa nestretol v javascripte s iným spôsobom odovzdávania hodnôt, ako s funciou. Existuje vôbec nejaké riešenie? Alebo sa mám zmieriť s tým, že mi je to dobré tak, ako to je?

Za odpoveď ďakujem
_es
Profil
Daniel V.:
Azda aj ja som nepochopiteľne položil svoju otázku
Áno.
Skús otázku položiť pomocou slov, ktorým rozumieš, lebo napríklad veta „ako do tejto premennej odovzdať hodnotu napríklad pomocou "onmouseover" tak, aby som nemusel použiť "function"“ je extrémne nepochopiteľná.
Skús sa pred odoslaním otázky niekoho spýtať, či rozumie, na čo sa pýtaš. Ak to pochopí len zo samotnej otázky, tak to je dobrá otázka.
Zatiaľ som vytušil, že ti možno stačí definovať globálnu premennú, to je premenná definovaná mimo funkcií.
Spomínaš metódu document.write, s tým môže súvisieť toto.
Daniel V.
Profil *
Prepáčte, myslel som si, že to je taký známy skript, že z toho, čo som napísal, každému bude jasné, na čo myslým. Tak sa to pokúsim vysvetliť, na čo myslým: Keď chceme volať udalosť, (funkciu) môžeme ju volať, (aspoň podľa mojich vedomostí) z linku, alebo z rolloveru pomocou onmouseover="javascript:funkcia(1);". Keď v názve funkcie je nadefinovaná premenná, môžeme pomocou nej preniesť, alebo odovzdať hodnotu z linku. Ten skript o ktorý sa jedná, nepotrebuje funkciu k svojej činnosti, a je nasledovný:

var datum = new Date(); var dnes = datum.getDate();

if (dnes == 1) document.write("Dnes pozdravujeme Štefanov");
if (dnes == 2) document.write("Dnes má meniny Jolana");
if (dnes == 3) document.write("Dnes pozdravujeme Tibora");

Samozrejme to pokračuje, lebo na každý deň je jeden riadok a toho textu tam je viacej na každý deň. Keď si to ale chcem skontrolovať, či som to dobre napísal, by som musel poprepisovať každý riadok, alebo aspoň za " datum.getDate()+1;" by som musel vždy napísať iné číslo, aby som videl, či sa každý riadok ukazuje v okne dobre. Celý skript je v súbore *.js, preto som uvažoval o vytvorení skúšobného html súboru, kde by som nadefinoval linky s potrebnými údajmi, ktoré by som mohol nejakým spôsobom z linku odovzdať ako hodnotu do premennej, ktorú by som vytvoril napr.:

war dnes=datum.getDate()+den;

A tak by mi stačilo iba prebehnúť nad linkom myšou v html súbore a texty by sa mi menili v okne podľa toho, kedy ktorý riadok chcem skontrolovať! Problém je ten, že neviem, ako by som mohol tie čísla pridávať, alebo odčítavať z toho getDate().

Skúšal som ich tam dostať tak, že som nadefinoval funkciu a tú funkciu som volal z linku. Keď sa to aktivizovalo, tak mi to otvorilo úplne novú html stránku, a očakávaný text sa mi v nej síce objavil, ale nič viac sa s tým nedalo robiť, lebo to okno zamrzlo.

Tak dúfam, že som to vyložil zrozumiteľne!-) Preto nechcem používať funkciu, lebo tento skript dobre funguje iba bez funkcie.

Prosím Vás poraďte mi, ako by som mohol dosiahnúť túto moju predstavu! Za pomoc ďakujem.
_es
Profil
Daniel V.:
onmouseover="javascript:funkcia(1);"
Správne má byť:
onmouseover="funkcia(1);"

if (dnes == 1)
To tam máš snáď 365 takýchto riadkov? A čo kontrola mesiaca? Môžeš na to použiť pole a funkciu:
var m = [["1.1 má meniny ***","2.1 má meniny ***", ],
["1.2 má meniny ***","2.2 má meniny ***", ],
,
["1.12 má meniny ***","2.12 má meniny ***", ]];
function meniny(den, mesiac) {
  var datum;
  if(den && mesiac) {
  return m[mesiac - 1, den - 1];
  } else {
    datum = new Date();
    return m[datum.getMonth(), datum.getDate() - 1];
  }
}
alert(meniny()); // kto má dnes meniny?
alert(meniny(15, 3)); // kto má meniny 15.3?

Keď sa to aktivizovalo, tak mi to otvorilo úplne novú html stránku, a očakávaný text sa mi v nej síce objavil, ale nič viac sa s tým nedalo robiť, lebo to okno zamrzlo.
Prečo sa to stalo, by si zistil, keby si si pozrel ten jeden odkaz.

A tak by mi stačilo iba prebehnúť nad linkom myšou v html súbore a texty by sa mi menili v okne podľa toho, kedy ktorý riadok chcem skontrolovať!
V okne? Kde v okne? Asi by si tiež odpoveď našiel v tom odkaze.

Možno by pomohol odkaz na živú ukážku.
Daniel V.
Profil *
Živá ukážka je v záhlaví tejto stránky:

http://bb.casd.sk

Ale tam bude napísané viac, meniny som uvádzal len ako príklad. A navyše pri prechádzaní myšou nad tým textom, ktorý sa tam ukáže, chcem, aby sa otvorilo väčšie skriptové okno, kde je o tom, napísané ešte viac, ako v tom pôvodnom okne. To tam ale ešte nefunguje, len to mám vyskúšané, overené v počítači. To znamená, že z toho textu chcem ešte vytvoriť odkaz, ktorý otvorí to ďalšie okno. To ale je už vyskúšané, to tu nechcem riešiť, len to ma teraz zaujíma, aby som mohol jeden deň pozrieť v html súbore všetky texty. Inak by som mohol skontrolovať v priebehu roka každý deň iba jeden text.

Čo sa týka mesiacov, to mám tak isto zoskupené dni v mesiaci, a každý mesiac sa aktivizuje tá časť skriptu, na ktorú sa dátum vsťahuje. To znamená, že tam je ešte nadefinovaný aj getMonth();.

Zatiaľ ďakujem!
Daniel V.
Profil *
Ešte niečo: Ten skript z #5 ja vyskúšam, teraz sa o tom neviem vyjadriť, ale je potrebné, aby v tom poli fungovali aj odkazy a HTML značky. Napr. <b></b>. A ešte to, že v tom prípade, keď to neidem skúšať, ale naostro to budem chcieť mať pustené, tak tú funkciu treba spúšťať vždy, napríklad pomocou "onload" ? To všetko si musím overiť.

Ale inak vyzerá dobre, len aby aj fungoval podľa mojich predstáv. Ďakujem!
Daniel V.
Profil *
Po preskúšaní skriptu z [#5] _es som zistil, že po istých úpravách by dokázal to, čo ten môj skript, ale oba skripty majú jeden spoločný problém. Ten problém je: ako ten text si nechať vpísať do HTML stránky. Vlastne som zistil, že aj ten môj skript podstate fungoval, ale to celé pokazil ten "document.write()". Ja som nevedel, že sa to uzavrie po načítaní stránky, len keď som prečítal ten váš odkaz, som to pochopil. Keby sa našiel spôsob, ako to dať zapísať do HTML inak, by bolo dobré. Skúšal som "document.title =", aj ten "document.getElementById..." , ale to neposlúcha. Možno, keby som to vedel patrične nakonfigurovať! Ten "alert();" nevyhovuje vôbec!
_es
Profil
Daniel V.:
ale to neposlúcha
Myslím, že to tam je vysvetlené dostatočne.
ídéčko znamená id HTML elementu, teda atribút id (napríklad <div id=ídéčko …)
jménoFormuláře a jménoPrvku znamená atribút name.
Alebo skús pohľadať na tejto diskusii.
Bez znalosti základov nejakého programovacieho jazyka je v ňom ťažko programovať.
Daniel V.
Profil *
Tento element funguje tak, ako je to napísané. Teda vypíše to, čo má v úvodzovkách

document.getElementById("toto").innerHTML = "<b>Ahoj světe!</b>";


Videl som v jednom skripte, že si text na vypísanie z odkazu dali vypísať tak, že do tohto elementu na miesto úvodzoviek napísali premenné a do toho odovzdali cez funkciu text z odkazu. V tomto prípade ale si predstavme, že by som chcel napríklad z nášho skriptu z [#5] _es na miesto toho alertu použiť tento element, ako tam načítam výsledok skriptu? Lebo do alertu načítava tá funkcia v zátvorke, ale tu také niečo nie je.
_es
Profil
Daniel V.:
Naštuduj si aspoň základy JavaScriptu, bez toho sa naozaj programovať nedá.
Konkrétnejšie: globálne a lokálne premenné, príkaz return, dátové typy, …
Začať môžeš napríklad tu, premenné.
Daniel V.
Profil *
Funguje mi iba tak, keď napíšem

document.getElementById("toto").innerHTML = meniny();


Ale to nie je žiadna výhoda voči

document.write();
,

lebo funguje presne tak isto. Po načítaní stránky s tým neviem robiť nič. Darmo hľadám v knihách, aj na internete, nič múdreho som sa nedočítal, a tak to vzdávam. Nefungovalo mi to do teraz, nebude fungovať ani od teraz. Snád mi to voľakedy niekto povie, aj keď je to také tajné! Nemôžem predsa tráviť celý život hľadaním jedného riadku. Moja hlava už nefunguje tak, ako hlava dvadsaťročného.

Ďakujem, že ste sa so mnou vôbec pustili do reči. Majte sa tu dobre!
_es
Profil
Daniel V.:
Ale to nie je žiadna výhoda voči
Je to výhoda, že sa to dá použiť aj po načítaní stránky.
Ak neveríš, zadaj do adresového riadka prehliadača po načítaní tej stránky:
javascript:document.getElementById("toto").innerHTML = meniny();
Daniel V.
Profil *
Aj toto mi funguje iba vtedy, keď skript mám v kontajnery a volajúci javascript
<script></script>
v HTML mám uzavretý medzi tagmi, ktoré sú označené ID-čkou. Keď niekde inde v tele HTML dám div a označím s tým ID, tak nepôjde, Ani vtedy nefunguje, keď skript dám do hlavy, alebo do tela HTML a niekde v tele označím div alebo span ídéčkou.
Tento riadok:
javascript:document.getElementById("toto").innerHTML = meniny();

som dal do toho adresového riadku, ale sa nestalo nič, iba keď som stlačil enter, stalo sa to isté, ako keď mám vypísanú stránku s documentWrite, a zavolám funkciu na zmenu vypísaného textu. Otvorila sa prázdna stránka, kde bol iba ten pôvodný obsah, ktorý som už mal vypísaný aj pred tým.
Daniel V.
Profil *
Vrátil som sa zas, lebo som zistil, že čo som tu popísal, sú bludy. Vôbec nemám problém s tým riadkom, ale to, čo som zistil, je pre mňa nepochopiteľné. Zistil som, že mi nefunguje prvá časť skriptu, teda tá časť, ktorá je pred "else". Preto je mi to nepochoipiteľné, lebo taký skript už roky používam pri rolloveroch, odovzdávam hodnoty do document.image, aj obrázky vyťahujem z pola new Array, a funguje mi to bez problémov. Ale teraz nie. Pri hľadaní chyby som úplne zjednodušil skript, aby som tomu prišiel na koreň a zistil som nasledovné: Skript v tejto podobe ide, ako to je teraz
function meniny(den) {
return m[1];
}
document.getElementById('toto').innerHTML = meniny();

Keď ale namiesto tej jedničky napíšem "den", vypíše mi undefined. Darmo sa snažím aj poslať z odkazu hodnotu s
 onmouseover="meniny('2')";
A to robí aj vtedy, keď použijem tú časť kódu s "if". Keď napíšem k tej premennej aj nejaké číslo, tak nato nereaguje, a keď napíšem
return m[den]+1;
tak mi vypíše "NaN". Keby som taký skript videl prvý krát, tak by som sa tomu tak nečudoval, ako takto. Môžem povedať, že to denno denne používam a toto sa mi ešte nestalo. Tá druhá časť za tým "else" podľa všetkého je bezproblémová. Preto som sa s tým tak trápil, lebo som nevedel do skriptu odovzdávať hodnoty a myslel som si, že mi to robí ten pre mňa nový prvok: getElementById.

Ale som zistil, že tú promennú ani tá druhá časť skriptu nie je ochotná akceptovať! Stav môžem zvýšiť, alebo znížiť číslami, ale premenná nikde neobstojí. Žiaľ.
_es
Profil
Daniel V.:
Pardon, zistil som, že v tom skripte mám chybu, správne to má byť (chyba v 8. a 11. riadku):
var m = [["1.1 má meniny ***","2.1 má meniny ***", …],
["1.2 má meniny ***","2.2 má meniny ***", …],
…,
["1.12 má meniny ***","2.12 má meniny ***", …]];
function meniny(den, mesiac) {
  var datum;
  if(den && mesiac) {
  return m[mesiac - 1][den - 1];
  } else {
    datum = new Date();
    return m[datum.getMonth()][datum.getDate() - 1];
  }
}
alert(meniny()); // kto má dnes meniny?
alert(meniny(15, 3)); // kto má meniny 15.3?
Daniel V.
Profil *
Ale práve o tom píšem, že tie chyby som aj tak eliminoval, keď som uvažoval zatial iba s jedným premenným. Pole som upravil na výber iba pre jednu položku na raz. Ale chyba je to, že skript neakceptuje ani jednu premennú v žiadnej forme. Ani
return m[den];
ani
return m[den - 1];
ani
return m[den] - 1;
V žiadnej forme, a to je to, čo mi robí problém. Stále vypisuje, že je "undefined". Funguje iba vtedy, keď tam napíšem konkrétne číslo. A to znamená, že za chodu nemôžem meniť stav, ani obsah vypísaného textu.
_es
Profil
Daniel V.:
onmouseover="meniny('2')";
Prečo posielaš do funkcie meniny ako argument textový reťazec, keď ide o index poľa, teda číslo?
Čo si dal do premennej m?
Daniel V.
Profil *
_es
Ja som to skúšal aj
onmouseover="meniny('2');
ale aj:
onmouseover="meniny(2)" 
stále s rovnakým výsledkom. Akonáhle sa v skripte objaví premenné, v tú ranu mi vypíše "undefined", ani sa nemusím myšou unúvať sa pohnúť smerom k odkazu!
_es
Profil
Daniel V.:
Z neúplných údajov sa úplná rada spraviť nedá.
Okrem mňa tu nikto nereagoval, prečo asi?
Witiko
Profil
Daniel V.:
Zvláštní, mě to funguje, viz. tento příklad:
var m = [["1.1 má meniny ***","2.1 má meniny ***"]];
function meniny(den, mesiac) {
  var datum;
  if(den && mesiac) {
    return m[mesiac - 1][den - 1];
  } else {
    datum = new Date();
    return m[datum.getMonth()][datum.getDate() - 1];
  }
}

alert(meniny(1, 1));
alert(meniny(2, 1));


Mimochodem, proč voláme funkci? Nebylo by místo meniny(2, 1) mnohem rychlejší brát rovnou z pole, tzn.: meniny[0][1]? Tvořit pro to funkci mi přijde mírně neuvážené.
Daniel V.
Profil *
Witiko
Ano, funguje, ale prečo sa mi to nedá vypísať s tým:
document.getElementById('toto').innerHTML = meniny();
. Vypíše mi iba pri načítaní html stránky podľa dátumu ale nereaguje na údaje, ktoré tam posielam z linku po načítaní stránky. Aby ste videli, ako si to predstavujem, že by to malo fungovať, nakopíroval som celý html kód:

<html><head></head><body onload="document.getElementById('toto').innerHTML = meniny();">

<script language="JavaScript">
<!--
var m = [["1.1 má meniny Adam","2.1 Ďuro","3.1 Imro","4.1 Tibor","5.1 Mišo"],
		["1.2 Šaňo","2.2 Zolo","3.2 Ludo","4.2 Piťo","5.2","6.2"],
		["1.3 Peter","2.3 Števo","3.3 Gabo"],
		["1.4 Ladislav","2.4 Eugen","3.4 Elemír"]];

function meniny(den,mesiac) {
  var datum;
  if(den && mesiac) {
 return m[mesiac - 1][den -1];
  } else {
    datum = new Date();
return m[datum.getMonth()][datum.getDate() -1];
  }
}
//-->
</script>
<div id="toto">sem</div>

   <a href="" onmouseover="meniny(1,1)";>Ubrať</a><br><br>
      <a href="" onmouseover="meniny('3','2')";>Pridať</a>
</body></html>
Ten "document.getElementBy Id..." môže byť v skripte iba vtedy, keď celý skript je v kontajneri. Inak nefunguje, a keď to celé načítam do editora Home Site, tak mi vypisuje, že ten "document.getElementById... is null, or not an object."
Daniel V.
Profil *
Witiko:
Že prečo volať funkciu, to preto, lebo toto pole bude obsiahle a po dokončení budem potrebovať prekontrolovať finálnu verziu, či je to všade dobre napísané. Preto nemôžem stabilne nastaviť jeden alebo dva údaje. Budú tam napísané celé vety na každý deň v roku. A po čase sa to bude aj obnovovať, preto túto možnosť potrebujem mať.
"mnohem rychlejší brát rovnou z pole, tzn.: meniny[0][1]?"
Keby sa našiel iný spôsob vyťahovania dát a vypisovania do HTML stránky, ja by som bol rád. Keby som data mohol tak kontrolovať, ako keď myšou prechádzame nad rolloverom, a údaje sa nám vymieňajú pod myšou.
_es
Profil
Daniel V.:
Ty chceš zadarmo radu, ty sa musíš snažiť, aby si zrozumiteľne vysvetlil, čo chceš a nie aby to z teba radca namáhavo výtĺkal.

onmouseover="meniny(1,1)";
Čo čakáš, že to spraví, ak funkcia meniny nerobí nič iné, len vráti text? Čo by sa s tým textom asi tak malo stať? A tá bodkočiarka mimo hodnoty atribútu tam je načo? Kde si sa inšpiroval na taký zápis?

Witiko:
Mimochodem, proč voláme funkci?
To je nepodstatné.

Daniel V.:
Ak spravíš kompletný finálny HTML kód a posnažíš sa, aby si presne, ale naozaj presne, definoval, čo to má robiť, možno ti poradím.
No ten kód musí byť vo forme živej ukážky, teda ako v [#6].
Witiko
Profil
Daniel V.:
<a href="javascript:void(0);" onmouseover="document.getElementById('toto').innerHTML = meniny(1,1)";>Ubrať</a><br><br>
<a href="javascript:void(0);" onmouseover="document.getElementById('toto').innerHTML = meniny(3,2)";>Pridať</a>

Funguje. Doporučuji si odkaz na element z document.getElementById('toto') uložit do globální proměnné, není nutné tu funkci pořád znova volat. Do pole m navrhuji uložit pouze jména. Datum i texty může doplnit sama funkce meniny, čímž nabude i na opodstatněnosti, tzn.:

var m = [["Adam"," Ďuro","Imro","Tibor","Mišo"],
        ["Šaňo","Zolo","Ludo","Piťo"],
        ["Peter","Števo","Gabo"],
        ["Ladislav","Eugen","Elemír"]];
        
function meniny(den,mesiac) {
  var datum;
  if(den !== undefined && mesiac !== undefined) {
    return den + "." + mesiac + ". má meniny " + m[mesiac - 1][den -1];
  } else {
    datum = new Date();
    return m[datum.getMonth()][datum.getDate() -1];
  }
}


_es:
To je nepodstatné.
V aktuální podobě ne, nepodstatné a nakonec i prospěšné to bude, pokud budou v poli uložena jen jednotlivá jména.
_es
Profil
Witiko:
Odovzdávam štafetu.:-)
Tvoja vylepšená funkcia meniny je Daniel V.ovi na nič, v [#6] uvádza, že to je len príklad a v skutočnosti nejde o meniny.
Pochybujem tiež, že má význam mu vysvetľovať, čo má spraviť s globálnou premennou, poľom, funkciou, či objektom elementu.
Budeš musieť z neho vydolovať čo chce a spraviť mu z toho kompletný skript, ktorý si len skopíruje.
Daniel V.
Profil *
Witiko

Vynikajúce! Toto je ten riadok, na ktorý čakám už aspoň dva týždne. Takto som si to predstavil. Ďakujem.
<a href="javascript:void(0);" onmouseover="document.getElementById('toto').innerHTML = meniny(1,1)";>

Aj som pripravil ukážku, presnú, aby ste videli, načo to potrebujem. Inak táto stránka nebude na internete na trvalo, toto je len pre mňa pomôcka, ale ten skript bude fungovať podľa dátumu samočinne na inej stránke. Ešte tam nie sú doplnené všetky údaje, ale február je už kompletný

http://bb.casd.sk/celkovy.htm

_es

Trošku sa ma dotkla tá ironická poznámka, že :

Pochybujem tiež, že má význam mu vysvetľovať, čo má spraviť s globálnou premennou, poľom, funkciou....

ale som sa zamyslel, a vidím, že máte pravdu. Viem síce, čo je tá globálna , alebo lokálna premenná, ale neviem, ako by som z nej volal tento element. Ale pravdu povediac ma to už teraz ani veľmi netrápi, keď mi už funguje to, čo potrebujem. Je pravda, že by zápis 365 odkazov by mohol byť kratší, ako tak, že tento dlhý riadok vypíšem 365 krát do stránky, ale sa to tam zmestí.

Viete, na niektoré veci keď sa človek chce naučiť, nestačí o tom iba čítať, potrebuje aj nejaké vysvetlenia. Keď som ja chodil do školy v šesťdesiatich rokoch, o počítačoch ani učitelia nevedeli, ako vôbec vypadá, a nie aby vedeli niečo o Javascripte. Ani s rovesníkmi nemám šancu si o tom pohovoriť, lebo oni majú problém ten počítať vôbec zapnúť. A na internete si možno prečítajú nejaké správy. Ale ako vypadá globálna premenná s elementom? ... A načo by im to asi bolo?...

Vedel by som o tom rozprávať, ako som sa dostal k tomu, že píšem webové prezentácie, ale to je asi zaujímavé iba pre mňa. Viem, že nikdy nebudem expert na Javaskript, ale som rád, že to aspoň viem používať.

Ďakujem vám obom za pomoc, aj za to, že sa tu snažíte spolu aj s ostatnými usmerňovať podobné indivídua, ako som ja, ktorým asi "má význam vysvetľovať, čo má spraviť s globálnou premennou, poľom atď." Pre mnohých to to znamená veľa. Aj pre mňa, aj keď padla tá poznámka.
_es
Profil
Daniel V.:
Keď som ja chodil do školy v šesťdesiatich rokoch, o počítačoch ani učitelia nevedeli, ako vôbec vypadá, a nie aby vedeli niečo o Javascripte.
Áno, práve na to sú na JavaScript učebnice, iná literatúra, alebo weby z ktorých sa to dá naučiť. Ja som sa JS neučil ani na jednej škole. Ak by ste si to trochu pozreli, nepísali by ste vety ako: „Viem síce, čo je tá globálna , alebo lokálna premenná, ale neviem, ako by som z nej volal tento element.“. To už sú skôr akceptovateľné takéto výhovorky: 1, 2, 3.

Viem, že nikdy nebudem expert na Javaskript
Ja zase nebudem adventistom, no zato si o tom niečo prečítať môžem.

zápis 365 odkazov by mohol byť kratší, ako tak, že tento dlhý riadok vypíšem 365 krát do stránky, ale sa to tam zmestí.
Navyše to vôbec nemusí byť priamo v tom odkaze, môže to byť v skripte, ako tu, alebo tu, len by ste nepoužili udalosť onclick ale udalosť onmouseover, objekt odkazu by bol dostupný v (1) pomocou this a v (2) pomocou target.
Daniel V.
Profil *
_es:

Ja zase nebudem adventistom, no zato si o tom niečo prečítať môžem

No vidíte! A keď niečomu nebudete rozumieť, môžete sa ma opýtať, a ja vám ochotne odpoviem. A vôbec nebudem od vás chcieť, aby ste pri tom používali odborné výrazy.

Moderátor Chamurappi: Nepoužívej obrázkové smajlíky.
Witiko
Profil
Daniel V.:
Na stránce čtu, že "Ostrá verzia tieto linky mať nebude, lebo bude fungovať iba podľa dátumu." Je tedy poté vůbec nutné a celkově vhodné používat JavaScript? Pokud neočekáváte, že někdo bude na vaší stránce několik dní v kuse, pak bude daný text prakticky statický a mohl by být generovaný ze strany serveru pomocí kupříkladu php, asp atp.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0