« 1 2
Autor Zpráva
Daniel V.
Profil *
Witiko:
Možno, že som svoje zámery neopísal dostatočne zrozumiteľne, ale tie riadky mi do teraz fungovali tak, že som ich vypisoval s
 document.write() 
ale keď som napísal ten dostatočne veľký text, tak som to nemal ako skontrolovať, či som to všetko napísal dobre. Preto som potreboval ten skript taký, aký je, aby som mohol skontrolovať funkčnosť celého skriptu. Keď to dám do stránky, tak tam to samozrejme bude stabilný, ale každý deň iný text. Mne sa jednalo iba o tú možnosť kontroly dokončeného skriptu. Aby som mal istotu, že potom to už pôjde bez poruchy.
vendo
Profil
Nešlo by to takto - if (onmouseover == true) {obraz cez document.write} ???

nerozumiem prečo sa bojíš funkcií? Ale každý máme svoje zádrhely, ja napríklad potrebujem vložiť funciu do výstupného textu (premennej), teda mám "TEXT" + cyklické zobrazenie poľa, a tu mi to vyhadzuje undefined... ono to aj funguje ak zadám napr. index nula, ale ak dám index i, je to undefined... cyklus mám klasický for(i=0; i<ee.length; i++){}, pričom ee je globálne pole indexov podľa ktorého sa to má zobrazovať. Nepomohlo ani globálne deklarovať i=0; Ak toto nahradím funkciou a v tvate var xxxxxxxx= "TEXT" + funkcia();, tiež to nejde...
(inak jasné že mi to funguje ale v tvare TEXT" + ... asi 10 x výpis indexov, čo je dosť otravné písať ale aj to blbo vyzerá, naviac ide o princíp... )

Takže v tomto ohľade chápem že sa človek potrebuje vyhnúť funkcii, ale potom "any ideas, please, guys?" (retriever007@gmail.com, dík dopredu aj ja za radu)
vendo
Profil
Už som na to prišiel aj sám (je to javascript ale pre programy a nie web), proste som rozdelil výslednú textovú premennú na dve pod-položky, prvá je generovaná iba raz a druhá cykom 19x. Takže netreba žiadne funkcie();

Tu je kód, ak to niekomu pomôže:

// // // // //////////////////////////////


var thisDoc=app.activeDocument;

var exif_info="";
var ee = [8,9,5,6,0,1,2,3,10,11,12,13,14,15,16,17,18]; // pomocné pole na poprehadzovanie položiek ktoré sa budú generovať,
// teda prehodenie z amerického časového formátu do stredoeurópskeho


exif_info2 = "";

for(i=0; i<ee.length; i++) {

// rozdelíme výsledne generovaný text (premennú) na 2 časti - exif_info1 je jednorázovo generovaný text, a
// exif_info2 je premenná s cyklicky generovanými číslicami dátumu (spolu až 19násobný cyklus)
// prvý vygenerujeme cyklus pre exif_info2:
[b][/b]

exif_info2 = exif_info2 + thisDoc.info.exif[6][1][ee[i]]; // postupné pridávanie 19položiek

if (i==1 || i ==3){ // tento blok zamieňa defaultné dvojbodky v dátume za stredoeurópske bodky
exif_info2 = exif_info2 + ".";
}

}

exif_info1 = thisDoc.info.exif[6][0] + ": "; // exif_info1 vygenerovanie



exif_info = exif_info1 + exif_info2; // spojenie podpremenných

alert(exif_info);
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0