Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

nevím jestli to mám zařadit do JavaScriptu, ale protože kód je v něm, dám to sem. Mám jednoduchou funkci, která umí využívat právě plugin jQuery Easing - kód.

Když pominu, že logicky nerozumím ani jedné funkci (na tohle jsem nikdy nebyl), tak nechápu význam /= v této funkci:
easeInQuad: function (t, b, c, d) {
        return c*(t/=d)*t + b;
    },

kde

t - aktuální čas
b - spodní hranice možných navrácených hodnot
c - horní hranice možných navrácených hodnot
d - celková doba animace

Tahle funkce se volá v intervalu 40ms (25 snímků za sekundu) s tím, že jediná hodnota, která se mění je parametr t, nabývá hodnot 0, 40, 80, 120, ... až d (délka animace).

Funkci se přece volá každých 40 ms. Jaký význam tam má to /= ? Pokud to nahradím jen za /, tak to nefunguje.

Chtěl jsem si vymyslet ještě další animace, ale asi to logicky nezvládnu.

Pokud by někdo věděl, jak například udělat animaci takovou, že do funkce dosazuju hodnoty (t, b, c, d), která bude vypadat tak, že se nejdříve bude zrychlovat a postupně zpomalovat, tak budu rád. Zkouším to už nějakou dobu udělat, ale nedaří se (hlavně to logicky vymyslet).
_es
Profil
joe:
nechápu význam /=
Nemá to nič spoločné s dodefinovanou funkciou $ (jQuery), je to bežný operátor JavaScriptu https://developer.mozilla.org/en/JavaScript/Reference/Operators/Assignment_Operators.
joe
Profil
_es:
To jsem věděl, jenom mi to nedošlo, že pro druhé t se použije už ta nově vydělená hodnota. Musim se příště pozornějc dívat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0