Autor Zpráva
Petr.
Profil *
Ahoj,

rád bych udělal funkci v administraci, kdy uživatel vybírá článek, který ma být připojen k jinému článku.

Používám knihovnu jQuery.

a teď k dotazu:

Mám stránku s formulářem. Do jednoho inputu ve formuláři potřebuji vložit název článku. Představoval jsem si to tak, že po kliknutí na nějaký odkaz na stránce s formulářem, mi vyskočí popupokno, ve kterém budu mít seznam všech článků na webu (může být jich až 1000, proto žádný našeptávač nebo autocomplete ale popup okno). Po kliknutí na nějaký článek v popupokně se mi toto okno zavře a název článku se mi vloží do daného inputu na stránce s formulářem.

Je takováto situace řešitelná, když popupokno je v podstatě nové okno nezávislé a nepropojené s oknem 1.? Případně, že to řešit lze, nevíte o nějakém příkladu nebo hotovém řešení, kde bych se mohl inspirovat?

Díky, Petr
_es
Petr.:
Je takováto situace řešitelná, když popupokno je v podstatě nové okno nezávislé a nepropojené s oknem 1.? Případně, že to řešit lze, nevíte o nějakém příkladu nebo hotovém řešení, kde bych se mohl inspirovat?
Okno, otvorené pomocou window.open, má prístup k pôvodnému oknu pomocou window.opener. Takéto okno ide v JS aj zatvoriť cez window.close().
Petr.
Profil *
Takze ze stranky s formularem (index.html) otevru popup (pop.html) a v tomto popupu (pop.html) muzu do stranky s formularem (index.html) pomoci window.opener vlozit nejake data?

Jdu to vyzkouset, dekuji
Petr.
Profil *
Dekuju za rady, jiz mi to funguje:

index.html
<input type=BUTTON value="Open" onClick="window.open('pop.html', 'win1','width=300,height=200,menubar')">
<div id="test">puvodni text</div>

pop.html
<input type=BUTTON value="Open" onClick="test()">
<script>
function test(){
	var parent = window.opener;
	var element = parent.document.getElementById("test");
	element.innerHTML = "Novy text";
	window.close();
}
</script>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: