Autor Zpráva
Cup
Profil
Dobrý večer.
Chci si na stránce udělat bloky které si uživatelé budou moci sami přehazovat tak, jak se jim zlíbí. S využitím tohoto příkladu - http://nettuts.s3.amazonaws.com/127_iNETTUTS/demo/index.html jsem toho dosáhl. Teď ale stojím před problémem. Stránka je vytvořena jako 3 seznamy <UL> se jmény #column1 - #column3, které mají prvky <LI> se třídou widget. Problém spočívá v tom že potřebuju při každém pohybu s blokem zavolat funkci, která mi zjistí které prvky jsou ve kterém sloupci a v jakém pořadí a to někam uložit. Předpokládám že vedle toho že každý blok má třídu widget bude mít i rozdílné ID.

Otázka zní - jak z html kódu do proměnné dostanu javascriptem všechny id položek LI se třídou widget ze seznamů column1 - column3 ....

dělám to pomocí jQuery. Jsem schopen si všechny vybrat pomocí $("li[id][class='widget']") ale nevím jak vypsat jejich ID ...

:) pokud jste někdo něco podobného řešil, tak budu rád za rady :) díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cupa:
Najdi si postup, jak zjistit hodnotu atributu, a pak si najdi povídání o cyklech (respektive metodu na průchod všemi vybranými elementy). Je to tak triviální, že by byla ostuda chtít po nás hotové řešení :-)
Cup
Profil
Chamurappi:
OK díky - nechceš mě alespoň nasměrovat jakou fcí udělám (respektive metodu na průchod všemi vybranými elementy) díky
Kajman_
Profil *
attr
each
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cupa:
Nechci. Projdi si dokumentaci, konkrétně traverzování.
Pozdě :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0