Autor Zpráva
v.titl
Profil *
Ahoj,

dá se v js nějak jednoduše sledovat obsah textarey, jestli někdo právě vepsal vepsal "@". Vím, že se dá hledat pomocí search, ale tím nedocílím zjištění, jestli je to poslední napsaný znak. A případě je možné zjistit pozici vepsaného znaku?

Díky:)
Joker
Profil
v.titl:
Stisknutí klávesy vyvolá události onkeydown, onkeypress a onkeyup. Asi nejlepší bude se pověsit na onkeyup (v rámci té textarea).
Jaká klávesa byla stisknuta se pozná z atributu události keycode nebo charcode, podle prohlížeče.
v.titl
Profil *
Ahoj, to máš pravdu,a le když píšeš @ tak vlastně záčkneš v, takže když to budu řešit přes keycode, tak mi primárně kontroluje v ane zavináč:)
xmark
Profil
Já píšu zavináč skoro vždy takto: Alt+Shift, Shift+2, Alt+Shift. Někdy stačí Shift+2. A párkrát jsem zkusil i Alt+V.
Joker
Profil
v.titl:
když píšeš @ tak vlastně záčkneš v
Já tedy ne, když píšu @, mačkám klávesu 2/@ (ě/2). Jelikož mám českou QWERTY klávesnici, @ píšu jako pravý Alt + 2, případně alt+shift, shift+2, alt+shift (jako xmark).

tak mi primárně kontroluje v ane zavináč
Takhle se to nechová. Co jsem zkoušel, kombinace dávající @ (tj. na anglické klávesnici shift+2 a na české pravý Alt+V, na české QWERTY pravý Alt+ě) mi dávaly stejný keycode.
V Opeře to je pro onkeydown a onkeyup keycode 50 (což je znak 2) a onkeypress keycode 64 (@)
_es
Profil
v.titl:
Nejako mi unikol zmysel tohoto dotazu.
Na čo má to „sledovanie zavináča“ slúžiť?
Witiko
Profil
Joker:
Takhle se to nechová. Co jsem zkoušel, kombinace dávající @ mi dávaly stejný keycode.
Pokud vím, tak onkeypress event navrací v keyCode unicode kód napsaného znaku a onkeydown číslo klávesy. Stejný keyCode pro veškeré kombinace navracející zavináč bychom tedy měli logicky dostat jen při poslouchání na eventu onkeypress.

_es:
Na čo má to ‚sledovanie zavináča‘ slúžiť?
Tipoval bych něco s e-mailem. :-) Případně profláklá funkce mnoha sociálních sítí, kdy při předcházení jména uživatele zavináčem stránka bere daného uživatele jako adresáta zprávy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Witika:
tak onkeypress event navrací v keyCode unicode kód napsaného znaku a onkeydown číslo klávesy
Jen v části prohlížečů. V jiných prohlížečích je v keyCode číslo klávesy a v charCode číslo znaku. Ještě také něco užitečného může být ve which. Tuším také, že v Exploreru některé klávesy nevyvolávají onkeypress vůbec. Raději se té události vyhýbám. S onkeydown (či up) je život mnohem jednodušší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0