Autor Zpráva
avdul
Ahoj,

mam soubor config.php, ktery me do pole config1 nacita hodnoty z databaze. A potom bych to rad pomoci jquery pouzil pri pouziti pluginu na vykreslovani grafu. V souboru index.php mam tuto cas kodu:

<script type="text/javascript">

var hodnoty = new Array();
for (x = 0; x < 7; x++){
hodnoty[x] = <?=$config1['2']?>;
}
document.write(hodnoty);
</script>

a potrebuji abych misto hodnoty[x] = <?=$config1['2']?>;
mel hodnoty[x] = <?=$config1['x']?>; (takto to nefunguje)
ale bohuzel nevim jak tam tu promenou x zapasovat aby me to vypsalo do pole hodnoty[] cisla nactena v poli $config[]. Pole $config[] ma sice jen 7 hodnot ale bude jich mit vic, proto to potrebuji vypsat pomoci cyklu. Doufam, ze jsem to popsal dobre a ze mi nekdo poradi.

Predem vsem diky.
amon
Ak som správne pochopil, potrebuješ hodnoty z poľa v PHP dostať do poľa v JavaScripte.
Na to by ti malo stačiť funkcia json_encode:
<script type="text/javascript">
  var hodnoty = <?php echo json_encode($config1); ?>
</script>

Okrem toho JavaScript nepozná asociatívne polia ako má PHP, takže tie sa ti prevedú na objekty.
avdul
Diky moc funguje!!!!
Jeste kdyz jsme u toho, resit posledni problem s udalostma. Mam tento js:

$(document).ready(function(){
//zmena svetlosti obrazku u bourdonova testu
$("img[id]").click(function(){
var img_id = $(this).attr('id');
$(this).fadeTo(1, 0.3);
$(this).attr("check", "true");
$.get("zapis.php", { vysledek: "1", id_obs: img_id } );
$(this).unbind("mouseover");
$(this).unbind("mouseout");
});

$("img[id]").mouseover(function(){
if ($(this).attr("check") != true ) {
$(this).fadeTo(250, 0.5);
}
});

$("img[id]").mouseout(function(){
if ($(this).attr("check") != true) {
$(this).fadeTo(250, 1);
}
});
});

a ten mě funguje jak má. To znamená, že na stránku si vygeneruju obrázky, kde každý má svoje ID, a poté když na nějaký najedu myší tak změní průhlednost na půl, když z něj odjedu, tak se zase zobrazí normálně a když jsem na nějakým obrázku najetý a kliknu na něj, tak se to pro příslušný obrázek zapíše do databáze a průhlednost je třetinová a už to nejde změnit.
No a já bych to samé potřeboval udělat i pro klávesnici. Po načtení stránky aby byl aktivní první obrázek a pak bude záležet na mě jestli použiju myš, nebo klávesnici ale pokud klávesnici (protože myš už mám a funguje) tak aby to regovalo na šipky doprava a doleva (posunuti průhlednosti obrázku o jedno doprava doleva) a když zmáčknu mezerník aby to udělalo to samé co když kliknu myší. Už se s tím trápím asi 3 dny a pořád to nemám a ty svoje pokusy radši zveřejňovat nebudu :-)
Tak pokud bys věděl jak na to, nebo někdo jinej, tak budu rád. Já vím jak teoreticky na to, ale protože s jquery teprve začínám, tak nevím jak to napsat.

Opět předem díky za odpověď.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: