Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Zdravím,
mám problém s tímto příkazem, prohlížeč mi háže chybu: Byl očekáván znak ')'

Kód je generovaný v PHP, problém je zřejmě v zalamování řádků, netuším co s tím, máte někdo zkušenost? Díky,
zde je ten kód, chyba se týká hned konce prvního řádku..

<script>document.write("<tr><td>Kategorie</td><td><select name=\"kategorie\" onChange=\"setKat()\"><option value=\"0\">Zvolte
 kategorii</option>");document.write("<option value=\"1\" >Stavební stroje</option>");document.write("<option value=\"2\" >Kovoobráběcí 
 stroje</option>");document.write("<option value=\"10\" >Dřevoobráběcí stroje</option>");document.write("<option value=\"3\" >Zemědělská 
 technika</option>");document.write("<option value=\"4\" >Vysokozdvižné vozíky a manipulační technika</option>");document.write("</select><BR><span 
 class="error">Zvolte kategorii</span></td></tr><tr><td>Podkategorie</td><td><select name=\"podkategorie\" onChange=\"setClass()\"><option 
 value=\"0\">Nejprve zvolte kategorii</option>");document.write("</select><BR><span class="error">Zvolte podkategorii</span></td></tr>");
 
 
										</script>
petr 6
Profil
I v kódu generovaném php lze zalamovat řádky použitím \n

Nicméně k věci: U class="error" nemáš escapované uvozovky.
Trejpa
Profil
Pavel Dumbrovský:
V JavaScriptu nemůžeš textový řetězec zapisovat na více řádků. Konec řádku (kromě výjimek) ukončuje příkaz, tj. jako by tam středník.
Pavel Dumbrovský
Profil
No ale já řetězec přece nemám na víc řádcích. Právě proto mám document.write("retezec retezec retezec retezec"); na každým řádku zvlášť.. Nechci to zalamovat, nevím proč to dělá..
_es
Profil
Pavel Dumbrovský:
No ale já řetězec přece nemám na víc řádcích.
A reťazec predaný do metódy document.write? kódy tu v diskusii nie sú automaticky zalamované, teda je to zalomenie uprostred reťazca asi v kóde. Ďalšiu chybu ti našiel petr 6.

Aký má vlastne zmysel vypisovanie nemenného textu pomocou <script> a document.write? Prečo ten text nedáš normálne do HTML kódu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0