« 1 2
Autor Zpráva
joe
Profil
Chamurappi:
S telefonem uvidím, raději pořádně vyzkouším, než zase udělám krok vedle. Windows Phone 8 se mi líbí daleko víc jak iOS, ale zatím jsem telefon nedržel v ruce.

V drtivé většině případů nic kromě hledání podle ID nepotřebuji.
Celkem to využívám :-) hodí se mi často hledat "siblings", elementy podle třídy, podle atributů apod.

Se zkrácením kódu máš asi pravdu, už si ho vůbec nevybavuju, ale možná by se to dalo zkrátit i jak to je, po odmazání špatných řádků.

protože víc věcí stavěných na tvém Core.js stejně asi využívat nebudu.
Zrovna si píšu galerii obrázků :-)

// Prosím o odmazání "a chystá se i AJAX " z titulku, děkuju

Tori:
Ještě to nejde, ale je to dobrý nápad, i když osobně jsem se snad ještě nikdy nesetkal s tím, že bych tuto vlastnost potřeboval, přepokládám, že se to hodí tak akorát u stromového výpisu s checkboxem u položek nebo i jinde?

Neplánujete
Tykat :-)

kód jsem zatím nestudovala
Možná je to dobře :-) V případě závažných chyb přijímám jakékoli vylepšení a opravy. Mám na seznamu upravení a rozšíření, jen se k tomu dostat...
Tori
Profil
joe:
přepokládám, že se to hodí tak akorát u stromového výpisu s checkboxem u položek
Asi kdekoli, kde mám více variant něčeho, které chci rozdělit do skupin (balíčky podle kategorií při instalaci linuxu, verze cílového oper.systému při hledání programu, výběr polí katalogu které se mají prohladat fulltextem... jo, vlastně je to stromová struktura, máš pravdu) a mít jeden řídící checkbox, který bude zpětně reagovat na to, které podřízené jsem za-/odškrtla. Samozřejmě, pěkně nastylovaný <select> se hodí častěji.

Tykat :-)
Snad do příště nezapomenu, málo se tu potkáváme. :)
kachnak
Profil
Zdravím. Nejak mi nešlo na tomto prettyform rozbehnúť onchange:
<select onchange="document.location.href=''+this.value" name="select1" id="select1">
  <option value="index.php?auto=Audi">Audi</option>
  <option value="index.php?auto=BMW">BMW</option>
</select>
Skúšal som aj onclick na <option> ale nešlo ani to.
<select  name="select1" id="select1">
  <option onclick="document.location.href='index.php?auto=Audi' ">Audi</option>
  <option onclick="document.location.href='index.php?auto=BMW' ">BMW</option>
</select>

Nevie niekto náhodou ako by sa to dalo spraviť aby sa po kliknutí spustila stránka s požadovaným parametrom? (formulár a zbytočný klik na SUBMIT tlačitko by som chcel vynechať)
Ďakujem
Str4wberry
Profil
Asi by šlo zajistit, aby ta CSS náhrada po kliknutí udělala click() u originálního <option>u.

Případně to při zapnutém JS rovnou řešit normálními odkazy.
joe
Profil
Tak jsem se rozhodl PrettyForm trochu dotáhnout a zase trošku funkčně vylepšit, výsledek později dám na GitHub.
Je třeba zmínit, že PrettyForm není jenom "hloupá" náhrada formulářových prvků, byl koncipován tak, aby bylo možné formulářové prvky vytvářet bez závislosti na konkrétním již existujícím formuláři.

- zbavil jsem se závislosti na "Core"
- nevím jak řešit ovládání select boxu klávesnicí, každý prohlížeč si to řeší trochu jinak, zkuste mě někdo popíchnout, jak by bylo dobré, aby fungoval. Mám se držet některého prohlížeče nebo to řešit podle rozumu? Například pokud v Chrome rozbalím klasický select box a najedu myší na některou jinou, než aktivní, položku a stisknu tabulátor, zaktivní se ta položka, nad kterou byl kurzor. Takové chování se mi popravdě moc nelíbí... V IE se to tak nechová.
- vítám další nápady :-)

Tori:
Přemýšlel jsem nad těma závislýma zaškrtávátkama, jen ještě nejsem rozhodnutý, jak by se to mělo zapisovat, co třeba takto?

/**
 * @type {PrettyForm.Checkbox} checkbox
 */
function setDependencyOn (checkbox) {
    // code
}

kachnak, Str4wberry:
Pokud se nepletu, událost onclick by se na tagu option používat neměla, nefunguje všude a místo toho raději použít onchange na selectu.

Prosím připsat do titulku vlákna "PrettyForm", případně úplně upravit - PrettyForm - hezké formuláře, děkuju
joe
Profil
Tak jsem nahrál PrettyForm na GitHub, přijímám požadavky, úpravy apod. V GitHubu se moc nevyznám, takže je možný, že je něco špatně :)

(je to ve větvi stage a jedná se o další vylepšenou beta verzi, která prošla faceliftem kódu)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0