Autor Zpráva
mersi
Profil
Neviem ako na nasledovné. osx, osy sú polia z JSON, ktorych hodnoty potrebujem vykreslovat v grafe. Hodnoty osx by som potreboval vlozit do argumentu funkcie c.setHorizontalLabels a hodnoty z osy do c.add. No neviem ci sa nejako tie hodnoty z poli osx a osy v daju tam vlozit.

function draw( osx, osy ) {	
              osx; // priklad osx[0] = 'mon', osx[1]='tue' .....
              osy; // priklad osy[0] = '5', osy[1] = '34' .... 
	var c = new Chart(document.getElementById('chart'));
	c.setDefaultType(CHART_AREA | CHART_STACKED);
	c.setGridDensity(5, 5);
	c.setVerticalRange(0, 100);
	c.setHorizontalLabels(['mon', 'tue', 'wed', 'thu', 'fri' ]);
	c.add('Výška hladiny vody', '#4040FF', [ 5, 10, 20, 10, 40, 52, 68, 70, 70, 60 ]);
	c.draw();
}
Chamurappi
Profil
Reaguji na mersiho:
Nechápu, v čem je problém. Argumenty osx a osy jsou obyčejné proměnné… takže o co jde?
mersi
Profil
No potrebujem (počet prvkov polí osx a osy bude väčšinou rôzny, načítavaný z MySQL) tam dať slučku aby vypísala všetky prvky polí osx a osy do tých argumentov funkcií. A to neviem ako spraviť tak aby to fungovalo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mersiho:
Potřebuješ do řádků 8 a 9 na místo polí dát … pole. Je to tak? Pořád nerozumím, na co se ptáš.
mersi
Profil
Ano presne.
Ak by počet prvkov osx a osy bol konštantý, bolo by to nejak takto:

c.setHorizontalLabels([ osx[0], osx[1], osx[2], osx[3], osx[4] ]);
c.add('Výška hladiny vody', '#4040FF', [ osy[0], osy[1], osy[2], osy[3], osy[4] ]);


Avšak ja neviem koľko bude tých hodnôt.
Skúšal som zistiť pocet prvkov osx a osy následne slučkou for všetky hodnoty zapísať do premenej osx a osy a tie vloziť do argumentov funk. c.set a c.add.
No takto to nejde:

osx = 'Mon, Tue, Wed';
osy = '12, 54, 45';
c.setHorizontalLabels([ osx ]);
c.add('Výška hladiny vody', '#4040FF', [ osy ]);


a ani medzi hranate zatvorky dat slucku na vypisanie vsetkych prvkov pola neviem dat. Neviem ako by som to vysvetlil. Možno je riešenie ľahké no ja sa s javascriptom len zoznamujem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mersiho:
Tak se s ním seznam lépe. Pokud v proměnné osx je pole [5, 10, 20, 10, 40, 52, 68, 70, 70, 60] a ty pak chceš dát na místo [5, 10, 20, 10, 40, 52, 68, 70, 70, 60] proměnnou osx, dělá se to tak, že dáš na místo [5, 10, 20, 10, 40, 52, 68, 70, 70, 60] proměnnou osx.

osx = 'Mon, Tue, Wed';
V osx je tedy pole, nebo řetězec?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0