Autor Zpráva
TomasJ
Zdravím, měl jsem takový nápad, udělat si JS program na tabulku funkčních hodnot (třeba u kvadr. funkce). Cílem tohoto programu má být zjednodušení počítání těchto tabulek, protože z hlavy to celkem zdržuje a otravuje, taktéž z kalkulačky. Vezměme si třeba tento příklad: x=-7 a vzorec je y=-2*2x^2-1 - takto nějak potřebuji zadat přiklad a hodnotu X. Zatím jsem udělal generátor tabulky, který je zde.
Máte nějaký návrh jak toto počítat a při jaké události by to bylo nejlepší spočítat? Pod tabulkou bude její zdrojový kód.
Jak bych mohl nahradit umocňovátko (^) za Math.pow(x,n); tak, aby se dalo použít i možnosti ^3 (na třetí) a umocnilo to to, co má?
Pro testování zadejte třeba Počet x: 3 a Počet y: 3 pro přehlednost. Předem děkuji.
Darker
TomasJ:
Jak bych mohl nahradit umocňovátko (^) za Math.pow(x,n); tak, aby se dalo použít i možnosti ^3 (na třetí) a umocnilo to to, co má?
Nevím teď, jak vypadají reguláry v JS ale v PHP je to takhle:
$str2=preg_replace("~([0-9]{1,})\^([0-9]{1,})~","pow($1,$2)",$string);

v js možná takhle:
text=text.replace(~([0-9]{1,})\^([0-9]{1,})~,"pow($1,$2)");
petr 6
K čemu potřebuješ víc ypsilonů pro každé iks?
TomasJ
petr 6: Abych mohl počítat více funkcí zaráz a nemusel je později přepisovat. Takto totiž vypadá i tabulka funkč. hodnot v mém sešitě matematiky.
Darker: Díky zkusím :)

Můžete kouknout znovu, je to upravené, mám totiž dojem že v IE nejde zobrazit zdrojový kód výběru.

EDIT: A při jaké události by bylo nejlepší spočítat? Asi by bylo nejlepší udělat tlačítko Spočítat a nastavit mu onclick=" " že?
EDIT2: Tak bohužel, zatím nechápu regulární výrazy dostatečně dobře...
EDIT3: Už jsem to nějak dal dohromady:
text=text.replace(/([0-9]{1,})\^([0-9]{1,})/gi,"Math.pow($1,$2)");

Jenže teď mám problém, jak nahradit znak 'x' za proměnnou x, ale tak, že když bude příklad třeba y=2x, aby to doplnilo automaticky * a když bude y=2+x, aby to jen přičetlo 2 k hodnotě x. Nevíte jak na to? Dá se to taky takto?
EDIT4: Možná se někteří z vás mohou smát, že si píšu v podstatě sám pro sebe, ale to je tím že nikdo zatím nereagoval. Každopádně reg. výrazy jsem pochopil na takovou úroveň, že dokážu sestrojit nějaké ty výrazy sám. Teď už jen výpočty jednotlivých buňek, což už zvládnu bez obtíží. Díky za pomoc.
TomasJ
Omlouvám se za duplicitní příspěvek, vypadla nám elektřina a bylo to opravdu nechtěné, toto můžete smazat, následně jsem duplicitu nahradil tímto textem a zbytek upravil v předchozím příspěvku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0