Autor Zpráva
Pavel817
Profil *
Poradí mi někdo proč mi nefunguje ve FF na t0to stránce odkaz na přidání stránky do oblíbených (vprovo nahoře)? V IE to funguje.
PecanCZ
Profil
protože tuto funkci podporuje jenom IE
_es
Profil
Pavel817:
proč mi nefunguje
Lebo má takú funkčnosť len IE.
Na čo je niečo také dobré, prehliadač snáď neposkytuje normálny spôsob práce so záložkami?
Chamurappi
Profil
Reaguji na PecanaCZ:
Přesněji řečeno tuhle konkrétní funkci, která je použita na dotyčné stránce.
Pokud zkusí Pavel817 trošku hledat, najde i postup, jak stejného efektu dosáhnout v ostatních prohlížečích.


Reaguji na _es:
Uživatele nemusí napadnout, že si chce stránku přidat. Nicméně je pravda, že takový odkaz má většinou hodně nízký počet prokliků a že většinou jen zabírá místo, které by šlo využít něčím užitečnějším. Třeba odkazem na vytištění :-)
Pavel817
Profil *
Ikona byla v grafickém návrhu, tak se toho "držím" i když si taky myslím, že to je zbytečný. Skoro bych řekl, že stejně zbytečná by byla i ikona na vytištění. To přece lze taky přímo z prohlížeče :) Dík za názory. Nebudu to dál řešit ;-)
_es
Profil
Chamurappi:
Uživatele nemusí napadnout, že si chce stránku přidat.
Takže sa mu tam pridá bez toho, aby to chcel. To je naozaj dobrá funkcia.
Petr ZZZ
Profil
_es:
Chápu-li to správně, přidá se to až po kliknutí na odkaz. Ten tam je jako podnět, aby si uživatel uvědomil, že má možnost si stránku přidat do oblíbených.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
To zase ne, přidá se až při kliknutí. Samotná funkce na přidání není důležitá, podstatné je nenápadné upozornění na stránce ve smyslu „dej si mě do oblíbených, třeba se ti budu někdy hodit a nebudeš mě moct najít“. Ano, je to trochu naivní, většinou takový nápad pochází z hlavy obchodníka nebo grafika… a v praxi skutečně moc nefunguje. Dělal jsem si statistiku.


Reaguji na Pavla817:
Skoro bych řekl, že stejně zbytečná by byla i ikona na vytištění. To přece lze taky přímo z prohlížeče :)
Též je to jen připomenutí možnosti, ale zároveň i informace „tahle stránka počítá s možností tisku, měla by se vytisknout rozumně“. Případně to může být odkaz na tiskovou verzi, pokud je oddělená. Každopádně lidi na „Tisk“ na rozdíl od „Přidat k oblíbeným“ klikají, takže pokud grafik touží zaplácnout místo, měl by místo hvězdičky vložit tiskárničku.
_es
Profil
Petr ZZZ:
Chápu-li to správně, přidá se to až po kliknutí na odkaz. Ten tam je jako podnět, aby si uživatel uvědomil, že má možnost si stránku přidat do oblíbených.
Po kliknutí na odkaz a po ďalšom kliknutí v dialógovom okne prehliadača. Len kliknutie na odkaz by bolo naozaj málo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0