Autor Zpráva
perwin
Profil
Ahoj,
potřeboval bych vědět, jestli
<body oncontextmenu="return false;">
nějak neohrozí funkci stránek. Chci totiž, aby třeba návštěvník na stránkách nemohl označit text myší, a pravým tlačítkem ho neokopíroval, nebo nekopíroval obrázky a tak. Ale potřeboval bych vědět, jestli to nějak nebude bránit dalším funkcím stránek.
A potom bych potřeboval vědět, jak zablokovat CTRL+C apod.
Děkuji za odpovědi
jenikkozak
Profil
Ohrozí, uživatel si nebude moci stránku z kontextového menu vytisknout, dát si stránku do záložek a tak. Párkrát se tahle problematika tady řešila. A snad pokaždé se stejným závěrem: Podobná řešení nemají smysl. Kdo si chce něco zkopírovat, udělá to i přes tyto malinké komplikace, ostatní uživatele tím však můžeš naštvat. Jestli se o obsah bojíš, nedávej ho na internet.
perwin
Profil
jenikkozak:
uživatel si nebude moci stránku z kontextového menu vytisknout, dát si stránku do záložek a tak
Tak co si vyrobit vlastní menu , které se zobrazí při pravém kliknutí? Hodně takových jsem už také viděl...
např. zde: http://www.milonic.com/menusample27.php - zkus si tam kliknout pravým tlačítkem...
Děkuji za odpovědi
Louka
Profil
I když si uděláš vlastní menu, nezabráníš nikomu v kopírování čehokoli. Když budu chtít obrázek z tvého webu, tvé autorské kontextové menu mě neodradí.
perwin
Profil
Louka:
Leda že bych to udělal stejně tak zamotané jako mají videa na YouTube... Tam jsem prolejzal zdroják skrz naskrz ale stejně jsem z toho adresu videa nedostal. :D
jenikkozak
Profil
perwin:
Tak co si vyrobit vlastní menu , které se zobrazí při pravém kliknutí? Hodně takových jsem už také viděl...
např. zde: http://www.milonic.com/menusample27.php - zkus si tam kliknout pravým tlačítkem...
Krásné menu. Ale né, díky, stačí mi to nudné šedé systémové, které se chová (a vypadá) přesně tak, jak jsem zvyklý. Nevyplácí se nutit uživatele, aby měnili své zvyklosti. Na to však přijdeš sám, až něco takového provedeš. Já ti v tom bránit nebudu. Jen jsem tě chtěl upozornit, že podobnými „vylepšeními“ mrháš svým časem a nervy uživatelů.
perwin
Profil
jenikkozak:
Jak se dá prosím tě pomocí JS do proměnný zjistit, jaký objekt je pod kurzorem myši? Potřebuji to, protože teď vytvářím vlastní menu po kliknutí pravým tlačítkem myši. Dal jsem tam položku Vybrat vše, a já potřebuji, aby to pomocí selectAll vybralo text z elementu (inputu, textarea apod.), nad kterým byla vybrána tato položka. Kdybych dal window.selectAll, tak to vybere kdekoliv (nejen na elementem) text z celé stránky, a nevím co tam mám tedy místo window dát.
Žádný object.selectAll neexistuje...
Děkuji za odpovědi
perwin
Profil
Podívejte se prosím sem: http://mujdesign.g6.cz/ a poraďte mi prosím, jak to u toho pravého tlačítka zprovoznit..
Děkuji
Yur4Y
Profil
perwin:
Jak se dá prosím tě pomocí JS do proměnný zjistit, jaký objekt je pod kurzorem myši?
Zisti si súradnice kurzora a použi metódu document.elementFromPoint().
Louka
Profil
http://mujdesign.g6.cz/contextmenu.js - tam je deklarovaná proměnná
contextObject="";          // This is the object the right click occured on, could be an image, link whatever was under the mouse at the point of right click.

tam je uloženej objekt kterej vyvolal událost :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na perwina:
co si vyrobit vlastní menu , které se zobrazí při pravém kliknutí?
Půlku z funkcí výchozího kontextového menu stejně nikdy nebudeš schopen napodobit skriptem, nehledě na to, že tam uživatel může mít i různá rozšíření, o kterých se nemáš šanci dozvědět a která by rád používal.

Tam jsem prolejzal zdroják skrz naskrz ale stejně jsem z toho adresu videa nedostal.
Pokud je to takhle zamotané, stačí sledovat HTTP komunikaci. Vytáhnout video z YouTubu je hračka.

Žádný object.selectAll neexistuje...
Zmíněný window.selectAll také neexistuje. Proč zakazuješ kontextové menu i na <input>u už asi vůbec nepochopím.
TomasJ
Profil
perwin:
Jestli tohle chceš udělat kvůli skopírování obrázku, zobrazení zdrojového kódu apod., je to opravdu zbytečné. Ten kdo si chce něco ukrást a je mu to přes pravé tlačítko myši znemožněno, stránku uloží do svého PC a všechny skripty, adresy k obrázkům, obrázky, má v PC.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0