Autor Zpráva
fleury16
Profil
Dobrý den,
mám takovouhle funkci v js:


 function okenko()
   {
    var okno = open("okno.html","okno","height=300px, width=500px, top=100px, left=100px" );
    var zavri = close(okno);
    okno.document.write("<html><head></head><body>");
    okno.document.write("<form name='kalkulacka'><input type='text' value='' name='pocitej' size='20'>");
    okno.document.write("<input type='button' value='Vypočítej' onClick='alert(eval(document.kalkulacka.pocitej.value));'>");
    okno.document.write("<input type='button' value='Zavři okno' onClick='zavri'>");
    okno.document.write("</body></html>");
   }




vytvoří se nové okno kde je tlačítko na počítaní pomocí EVAL a jak tam mám to alert na výpis výsledku tak bych chtěl aby to napsalo taky Výsledek je: , ale nejde mě to zkoušel sem všechno možné, nejde.

Dále mě nejde ani tlačitko na zavření celého okna.

Prosím poraďte mi někdo jak to má správně být sem totiž úplný začatečník v js a pěnej amatér.
TomasJ
Profil
fleury16:
document.body.innerHTML+='Výsledek je: '+eval(document.kalkulacka.pocitej.value);
Doplníš za alert();

Dále:
<input type='button' value='Zavři okno' onClick='window.close();'>


Neukončuješ formulář! (<form ...>)
l564
Profil
TomasJ:
<input type='button' value='Zavři okno' onClick='window.close();'>
Nech si tam
okno.document.write("<input type='button' value='Zavři okno' onClick='zavri'>");


Tomáši má tam to zavření definovaný
var zavri = close(okno);
Darker
Profil
l564:
Tomáši má tam to zavření definovaný
Jenže nemůže funkci spojovat s typem string takovýmhle způsobem, ne? To by musel přiřadit přes DOM.
TomasJ
Profil
Darker:
Přesně tak.

l564:
On to tam sice definovaný jako var zavri = close(okno); má, ale:
1) Je to chyba, jelikož to musí přiřadit přes DOM.
2) Jakmile parser dojde k var zavri=close(okno);, zavře se okno - ihned.

Nech si tam
Nenechám, člověk má mozek a má nějakou paměť. Není třeba mu psát přesně co kam dát, když už tlačítko jednou vypisuje sám. Já jen narážel na událost - tzn. aby si ji upravil.

Vím, že nejsem v JS expert, ale pokročilý již jsem a takovéhle základní chyby již nedělám.
fleury16
Profil
já se na to můžu vyjebat pánové :)


a co tohle kde je chyba????


okno.document.write("<input type='button' value='Zvětši' onClick='window.resizeby(10, 10)'>");
okno.document.write("<input type='button' value='Posuň' onClick='window.moveby(10, 10)'>");
_es
Profil
fleury16:
já se na to můžu vyjebat pánové :)
To bude asi zatiaľ najlepšie, radšej si ten JS trochu naštuduj.
V kódoch v príspevkoch tejto diskusie sú vytvárané odkazy na dokumentáciu, môžeš začať tam.

Prečo otváraš do toho okna html súbor a potom potom do neho zapisuješ cez document.write?
Spôsobí to zrušenie celého pôvodného obsahu, viď tu.
Prečo len nedáš všetko potrebné do okno.html?

var zavri = close(okno);
Čo čakáš, že spraví tento príkaz?

TomasJ:
Jakmile parser dojde k var zavri=close(okno);, zavře se okno - ihned.
Nezavrie, pokúsi sa zavrieť aktuálne okno, v ktorom práve JS beží, teda nie to otvárané okno.
No takéto zavretie býva zakázané - je to povolené len pre okno, otvorené cez window.open.

a co tohle kde je chyba????
Nájdi si správny názov metódy!!!!
V niektorých prehliadačoch však môžu byť tieto metódy zakázané.
fleury16
Profil
dělám urz na programujte na programujte.com

Úkol
Udělejte stránku, ze které se spustí okno, kde bude jedna kolonka a tlačítko počítající příklady a další tři tlačítka: 1. tlačítko rozšíří a prodlouží okno o 10 px, 2. tlačítko posune okno o 10 px dolů a o 10 px doprava, 3. tlačítko okno zavře.
TomasJ
Profil
_es:
Nezavrie, pokúsi sa zavrieť aktuálne okno, v ktorom práve JS beží, teda nie to otvárané okno.
No takéto zavretie býva zakázané - je to povolené len pre okno, otvorené cez window.open.

My jsme se nepochopili :)...
Já to myslel tak, že řádkem
var okno = open(...); se okno otevře
a zavře se řádkem
var zavri = close(okno); a to ihned po otevření okna.
_es
Profil
TomasJ:
a zavře se řádkem
var zavri = close(okno); a to ihned po otevření okna.
veď to som práve vysvetľoval, že nezavrie, lebo ide o iné okno, ktorého zavretie je takýmto spôsobom zakázané, premenná okno je ignorovaná, metóda close nemá argumenty, je to teda vlastne príkaz window.close().
TomasJ
Profil
fleury16:
<input type='button' value='Zavři okno' onClick='window.close();'>          <!-- Zavře okno -->
<input type='button' value='Zvětši okno' onClick='window.resizeBy(10,10);'> <!-- Zvětší okno -->
<input type='button' value='Posuň okno' onClick='window.moveBy(10,10);'>    <!-- Posune okno -->
_es
Profil
fleury16:
dělám urz na programujte na programujte.com
Ale keď ti ten kurz vypracuje niekto iný, tak ten kurz asi nebude mať pozitívny efekt.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0