Autor Zpráva
Zazatwity
Profil *
Krásné poledne přeji. Potřebuji pro své zákazníky ve výpisu: id, název inzerátu, čas přidání ... přidat i input s cenou za proklik, který bude buď předvyplněný nebo tento teprve tento proklik zákazník bude plnit, případně editovat ..... potřebuji ho automaticky odeslat až jakmile daný input bude nějakým způsobem měněn a to buď metodou POST nebo GET. Samotné zpracování bych si již vyřešila sama. Jde mě jen o správné odeslání samotného input, který nějakým způsobem zákazník edituje.

Jquery tam již mám, tak že pokud je někdo šikovný, budu hrozně moc ráda za výpomoc, které se budu moc vážit.

Někdo to tady již sice řešil http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=3&topic=123942&page=-1, avšak přišlo mě to až moc složité.

Ještě jednou za výpomoc všem moc děkuji.
whysper93
Profil
Ahoj,
zkus to když tak přes to Jquery přes ajax ($.post/$.get) mrkni do dokumentace Jquery. Jako událost bych .blur (na ten input) a jakmile se edituje ten input a uživatel klikne někam jinam, tak se to uloží. Nebo ještě možnost ukládat při každém stisku klávesy při aktivovaném inputu (vepsání hodnoty) - asi nejlepší keypress.
Joker
Profil
Zazatwity:
potřebuji ho automaticky odeslat až jakmile daný input bude nějakým způsobem měněn
Co to znamená?
Jako že jakmile do políčka uživatel něco napíše, odešle se formulář?
Zazatwity
Profil *
Joker:
Ano, že do políčka něco napíšeš a input se automaticky odešle. Samozřejmě, že když bude input už vyplněný, tak uživatel může udělat editaci - také opět automaticky odeslat.

Upřímně řečeno, moc nejsem zdatná v jquery. Kdyby mě tady někdo dodal hotové řešení, byla bych strašně moc vděčná.
whysper93
Profil
Tak tady je ten kód, mělo by to fungovat.

$(document).ready(funciton(){
	$("#inputfield").keypress(function() {
		$.post("save.php", {value: $(this).val()});
	});
});

________________________________________
pár poznámek:
#inputfield je ID vstupního pole - změň jej na to, které máš u svého inputu (nebo přidej ID do inputu - jestli-že tam žádné nemáš)
save.php - je php soubor pro uložení hodnoty (předpokládám, že jej máš) pak jen hodnotu zjistíš přes $_POST["value"]
________________________________________
Kdyby byly nějaké otázky nebo to nefungovalo tak se ozvi.
Darker
Profil
whysper93:
To je docela zabijárna, posílat POST po každém stisku klávesy.
 <input type=text onchange=" $.post('save.php', {value: this.value},function(vystup){/*udelat neco s vystupem PHP skriptu*/});">

Daleko lepší je poslat to až když uživatel přestane psát. Event keypress navíc nemusí nutně reagovat na všechny klávesy.
_es
Profil
whysper93:
$("#inputfield").keypress
Bombardovať server požiadavkami na spustenie PHP skriptu pri každom stlačení nejakej klávesy asi nie je dobrý nápad.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0