Autor Zpráva
MaxDJs
Profil *
Zdravím,

dělám rezervační systém. Kostru už mám. Ale chci udělat aby se mi po straně plánku po stisknutí checkboxů dynamicky generovala částka, kterou má kupující zaplatit. ShiraNai7 mi poradil/a tento skript:

var inputy = document.getElementsByTagName('input');
var pocet = 0;
var cena = 50;
for(var i = 0; i < inputy.length; ++i) {
    if(inputy[i].type !== 'checkbox') continue;
    if(inputy[i].checked) ++pocet;
}
var celkova_cena = pocet * cena; // celkova cena


Ale jak mám udělat, aby se mi částka měnila bez reloadu? Protože když chci aby se částka změnila tak musím částku reloadnout.

Děkuji za odpověď
Taps
Profil
MaxDJs:
to je možné prostřednictvím ajaxu
Chamurappi
Profil
Reaguji na MaxDJse:
jak mám udělat, aby se mi částka měnila bez reloadu?
Uvedeným skript snad vyvolává znovunačtení? Proměnnou celkova_cena hodíš do innerHTML nějakého elementu a je hotovo, ne?


Reaguji na Tapse:
Když už zjevně má skript, který cenu spočítá, k čemu AJAX?
Louka
Profil
Chamurappi:
Jen doplním o svou nedávno nabytou zkušenost, že innerHTML nefunguje ve starších Explorerech ;).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Louku:
To jsi ji nabyl špatně, Explorer innerHTML vynalezl. Zapisovat do něj nejde jen u omezené množiny elementů.
MaxDJs
Profil *
Jak mám, udělat aby při kliknutí na disabled checkbox prostřednictvím onclick si javascript vytáh údaje z databáze, když se JavaScript neumí připojit k MySQL, pokud nemám JSTable?


Děkuji za odpovědˇ
Keeehi
Profil
AJAX
- javascriptem si zažádáš server o php soubor, ten provede komunikaci s databází a na výstup vypíše potřebné údaje. Tento výstup dostane javascript jako odpověď na svůj požadavek.
MaxDJs
Profil *
Bylo by možno mi poslat kostru AJAX kodu?


Děkuji za odpovědˇ
Keeehi
Profil
Třeba tento: http://citron.blueboard.cz/clanek-239-ajax-navod-pro-zacatecniky.html a několik dalších článků o ajaxu na tom samém blogu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0