Autor Zpráva
Nevyk
Profil
Věřím, že z nadpisu nejste moudří, proto dovysvětlím můj dotaz. Potřebuji, aby se při splnění javascriptové podmínky (samozřejmě mezi tagy script) udělalo něco, co je zase psáno html kódy. A aby toho nebylo málo, potřebuji ještě elseif a else. Ptám se tedy na syntaxi při kombinování těchto jazyků. Pokud můj textový dotaz někdo nepochopil, nechť se koukne na následující primitivní příklad, který jsem vytvořil, aby mě pochopil skoro každý. Tento příklad samozřejmě nefunguje:

<script>
var number = 3;

if (number == 3) {
</script>

<h1>První podmínka je splněna</h1>
<h2>Můžeme slavit</h2>

<script>
}
elseif (number > 3) {
</script>

<h1>Druhá podmínka je splněna</h1>
<h2>Aspoň něco :D</h2>

<script>
}
else {
</script>

<h1>Žádná podmínka nebyla splněna</h1>
<h2>Stává se</h2>


Tak. Doufám, že mou otázku pochopil alespoň jeden člověk, který mi dokáže poradit.
Keeehi
Profil
<script>
var a = 3;

if (a == 3)
    document.write("<h1>První podmínka je splněna</h1><h2>Můžeme slavit</h2>");
else if (a > 3)
    document.write("<h1>Druhá podmínka je splněna</h1><h2>Aspoň něco :D</h2>");
else
    document.write("<h1>Žádná podmínka nebyla splněna</h1><h2>Stává se</h2>");

</script>
Nevyk
Profil
Dík za odpověď, ale co kdybych chtěl něco složitějšího, třeba celou stránku. Že by se mi načítaly různé stránky podle podmínky. To už by s pomocí document.write nešlo.
Keeehi
Profil
Nevyk:
Ona už tohle byla pitomost. Napiš prosím, čeho chceš dosáhnout a my ti poradíme nejlepší cestu.
Nevyk
Profil
Po pravdě to potřebuji s vložením souboru pomocí php, ale i s html by se mi to hodilo. Tady je tedy můj příklad (nerozpojoval jsem tag script). Jde o to, aby se vložila vždy jiná stránka, podle prohlížeče, ve kterém se stránka prohlíží (v tomto příkladu je zatím jen rozlišení explorer + chrome + ostatní).

<script>
  
  if (navigator.appName == 'Microsoft Internet Explorer') {
  
  <? include 'explorer.php'; ?>
  
  }
  
  else if (navigator.userAgent.indexOf('Chrome') != -1) {
  
  <? include 'chrome.php'; ?>
  
  }
  
  else {
  
  <? include 'index.php'; ?>
  
  }
  
  </script>
Louka
Profil
Zkusil bych to pomocí AJAXu. Link na hezký [url=citron.blueboard.cz/clanek-239-ajax-navod-pro-zacatecniky.html]návod[/url] pro začátečníky tu padl nedávno v diskusi.

EDIT: nefungují odkazy...?
_es
Profil
Nevyk:
if (navigator.appName == 'Microsoft Internet Explorer') {
<? include 'explorer.php'; ?>
}
Mal by si sa najprv zamyslieť na akých strojoch sa vykonáva PHP a na akých strojoch JS, hento je nezmysel.

Keeehi:
Napiš prosím, čeho chceš dosáhnout a my ti poradíme nejlepší cestu.
Najlepšia cesta je spraviť stránku tak, aby nebolo treba zisťovať prehliadač pomocou JS, alebo ešte lepšie - žiadne iné zisťovanie prehliadača.
panther
Profil
Nevyk:
jestli máš nějaký konkrétní problém se zobrazením napříč prohlížeči, asi bych se pídil po příčině problému než jeho slepování.

Až vyjdou další verze prohlížečů a budou se chovat trochu jinak než ty současné, budeš hledat další záplaty?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0