Autor Zpráva
bavik
Profil *
Vedel by mi prosim niekto poradiť, ako spravím predvolenú hodnotu v inpute tak, aby keď kliknem na políčko, tak predvolená hodnota zmizne a vyčistí sa mi pole a keď kliknem zase kliknem inde, tak sa mi obnoví predvolená hodnota? A zároveň, keď niekto odošle formulár s predvolenými hodnotami, tak premenné z tohto formuláru budú prázdne? A ešte tu mám ďalší problém, pri políčku password sa mi predvolená hodnota vyguličkuje, čo je logické, ale dalo by sa spraviť niečo také, aby bolo vidno predvolenú hodnotu a pri zadávaní obsahu by sa už vyguličkoval?

Mám tento kód:
<input id="meno" type="text" name="meno" value="prihlasovacie meno:" onfocus="if (this.value == this.defaultValue) this.value=''" />
<input id="heslo" type="password" name="heslo" value="prihlasovacie meno:" onfocus="if (this.value == this.defaultValue) this.value=''" />


ďakujem
panther
Profil
bavik:
při onfocusu, je-li hodnota defaultní, ji smaž. Při onbluru, je-li políčko prázdné, ji vrať zpět.

U hesla... napadá mě jedině, a snad to i půjde, měnit hodnotu atributu type mezi „text“ a „passowrd“. Defaultní v HTML by muselo být samozřejmě password, pokud by někdo měl vypnutý JS.
bavik
Profil *
panther:
diki, to zobrazovanie mi už ide ;) avšak to, aby bola premenna pri defaultnej hodnote nulová mi nefunguje, zobrazí mi hlášku neplatné prihlásenie namiesto zadajte meno a heslo.

A ešte ak by si mi mohol pls poradiť s tym menením typu, lebo JS až tak mocn neovládam :)
panther
Profil
bavik:
zobrazí mi hlášku neplatné prihlásenie namiesto zadajte meno a heslo.
žádnou hlášku nikde nevidím. Jedná o JS nebo PHP hlášku? Ukaž.
bavik
Profil *
panther:

no ono ide o to, že tu JS hlášku mi zobrazí preto, lebo premenné $meno a $heslo mi nacitaju predvolene hodnoty a teda $meno=prihalsovacie meno: a $heslo=heslo: a ja to potrebujem tak spraviť, aby keď sa hodnota v políčku rovná predvolenej hodnote, tak aj premenná bude prázdna. Dalo by sa to nejako spraviť ešte v inpute pomocou JS, alebo to mám potom už v prihlasovaní zabezpečiť podmienkou?

Ale ak by si mi mohol helfnuť s tou zmenou typu by som bol ešte rád, hento už nejako zvládnem :)
Keeehi
Profil
bavik:
Až v php.
if(!empty($_POST["odesláno"])){
    if(empty($_POST["meno"]) or empty($_POST["heslo"]) or ($_POST["meno"] == "prihlasovacie meno:" and $_POST["heslo"] == "prihlasovacie meno:")){
        echo "Vyplňte přihlašovací údaje";
        // zobraz přihlašovací formulář
    }
    else {
        // ověřování přihlašovacích údajů a další
    }
}
else {
    // zobraz přihlašovací formulář
}
Witiko
Profil
Jenom poukážu na nový html5 input atribut placeholder, který výměnu za předvolenou hodnotu a zpět provádí sám. Asi není dobré na něj 100% spoléhat, ale podporu lze otestovat pomocí "placeholder" in document.createElement("input") nebo Modernizeru a podle toho se pak zachovat. Samozřejmě, že placeholder se nehodí, pokud chceme, aby políčko skutečně případně odeslalo defaultní hodnotu.
_es
Profil
Witiko:
podporu lze otestovat pomocí "placeholder" in document.createElement("input")
Také, ani iné, zisťovanie podpory nie je vždy spoľahlivé (príklad).
Witiko
Profil
_es:
Co navrhuješ? Parsování user agenta?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0