Autor Zpráva
Dejwidek
Profil *
Mám iframe a potřebuju aby byl schovanej a pouze pokuď se v něm něco úspěšně načte tzn. pouze při HTTP STATUSu 200 aby se ukázal.
Nevim jak ten status zjistit.
Viděl bych to nějak takhle <iframe onLoad="if(this. ... =200) unhideFrame();"></iframe>
Díky za radu.
Ernie
Profil *
Jestli je ta stránka v
<iframe>
Vaše, tak bych uvnitř této stránky nastavil něco jako
<script>
window.onload = parent.unhideFrame;
</script>
Dejwidek
Profil *
Právě že ten frame se bude vkládat do stránek zákazníků, takže prostřednictvím stránky v iframu nezměnim nejspíš nic.
_es
Profil
Dejwidek:
Právě že ten frame se bude vkládat do stránek zákazníků
Teda stránka zákazníka a stránka v iframe budú načítané z odlišných domén?
Dejwidek
Profil *
_es:
Ano a do kódu iframu můžu něco připsat.

Jiná varianta by byla kdyby se iframe uměl přispůsobit obsahu, ale to bych asi chtěl moc.
Místo čísla HTTP statusu by stačilo něco jinýho, ale potřebuju scriptem zjistit jestli se načetla stránka s obsahem kterej chci zobrazit.
Jde o jeden kód, kterej má nahradit vkládání růčo, takže by se to zobrazilo prakticky na každý stránce, a problém je že často jenom jako bílá díra.
_es
Profil
Dejwidek:
V prípade, že je obsah iframe načítaný z inej domény, tak:
skripty v iframe nemajú prístup k okolitej stránke a tak isto skripty v okolitej stránke nemajú prístup k obsahu iframe.
Najjednoduchšie riešenie je, že budú zákazníci sťahovať externý JS, ten nemá podobné obmedzenie.
Dejwidek
Profil *
_es
Tak to jsem nevěděl že externí script nějaký omezení nemá, ikdyž scriptu ze souboru sem se chtěl samozřejmě pokuďmožno vyhnout. Trochu sem to zkusil ale např. frame.location mi to hází jako undefined a podle aktuální url bych to taky dokázal udělat, takže jak dál? :)
_es
Profil
Dejwidek:
takže jak dál?
Normálny <script> s odkazom na externý súbor je predsa najjednoduchšie riešenie.
Kľudne môže aj dynamicky vytvoriť ten iframe s dynamicky vytvoreným obsahom.

Trochu máš možno zmätok, o aký objekt, súvisiaci s iframe sa jedná.
Jeden je element iframe, patriaci okolitej stránke, tá si môže nastaviť rozmery iframe, alebo do iframe načítať nejaký súbor.
Druhý je objekt typu window vo vnútri iframe, patriaci stránke načítanej do iframe.
Dejwidek
Profil *
Takže konečně mám čas reagovat .. Nevim jak se do toho framu dostat, všechno mi vrací undefined, akorát myslim frame.document.location mi vrací URL stránky ve který je ten frame vloženej, což nepotřebuju. Jinak žádný window ani document nejde, tak já jsem z toho vedle.
_es
Profil
Dejwidek:
Nevim jak se do toho framu dostat
Už som ti to predsa raz napísal, ak sú iframe a okolitá stránka načítané z odlišných domén, tak nijako.
Je to bezpečnostné obmedzenie vo všetkých prehliadačoch.
Použi náhradné riešenie s elementom <script>.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0