Autor Zpráva
opicak
Profil
Dobrý den, pořád mi to nedá spát a nemůžu přijít na to, co tato vlastnost dělá, na jaký prohlížeč je přiřazena(který tento prohlížeč tuto vlastnost zná nebo je úplně k ničemu ?

Př. Ve scriptě, který jsem našel na internetu je:
msg.style.opacity = 0;
msg.style.filter = 'alpha(opacity=0)';
msg.alpha = 0;


Chápu, že toto nastavuje průhlednost toho objektu, a že alpha(opacity=0) patří k exploreru, msg.style.opacity = 0 k opeře a chromu, ale ta poslední alpha viz.msg.alpha=0, je vůbec k něčemu ?

Jestli to někdo víte, objesněte mi to prosím a když bude potřeba hodím sem toho více ze scriptu.

Díky opicak !
Witiko
Profil
opicak:
Milý, opičáku. :-) Nemyslím, že je změna té třetí vlastnosti určená ke změně průhlednosti. Spíš bych si tipnul, že autor jednoduše z této vlastnosti čte, když chce zjistit, jaká je nastavená průhlednost, aniž by to v případě Internet Exploreru musel parsovat z "alpha(opacity=0)".

Pokud je tomu tak a msg odkazuje na nějaký element, pak se nejedná o moc bezpečný způsob kódování (Pravidlo nerozšiřuj co nevlastníš v případě DOMu platící několikanásob) a autor by udělal mnohem lépe, kdyby si nastavenou průhlednost uchovával někde uvnitř svého privátního scope. Na to, abychom to ale mohli poznat s jistotou, potřebujeme zbytek toho scriptu z internetu, nebo přinejmenším odkaz na něj.
opicak
Profil
Jo asi máš pravdu pak tam s tou hodnotou počítá viz.
MSGPSEED = 10;//konstanta
.
.
msg.alpha = 0;
.
.
.
value = msg.alpha "+" nebo "-" MSGSPEED;
.
.
.
msg.alpha = value;
msg.style.opacity = (value / 100);
msg.style.filter = 'alpha(opacity='+value+')';


čerpal jsem zde. Předem díky a ještě mě prosimtě vysvětli co znamená parsovat z "alpha(opacity=0)", DOM se teprve učím.
opicak
Profil
Witiko:

a ještě bych, když tak poprosil, jestli nevíš jak nahradít
document.getElementById(element)
za třídu(className), nějak mi to nejde.

Předem díky. opicak
ShiraNai7
Profil
opicak:
getElementsByClassName
Chamurappi
Profil
Reaguji na opicaka:
Kolega ShiraNai7 zamlčel, že dotyčná metoda nefunguje ve všech prohlížečích. Zařiď se tak, abys ji nepotřeboval.
opicak
Profil
Chamurappi:

Díky za upozornění.
opicak
Profil
Chamurappi:

a co takhle
getElementsByTagName
ta funguje všude nebo taky jen v nějaký prohlížečích ?

Předem díky opicak.
Chamurappi
Profil
Reaguji na opicaka:
Všude.
opicak
Profil
Chamurappi:

Díky, vše vyřešeno.
Witiko
Profil
opicak:
„co znamená parsovat z alpha(opacity=0)
No vysekávat z toho řetězce tu nulu. :-) Ačkoliv by samozřejmě bylo možné získat danou hodnotu z kolekce filtrů, kterou Internet Explorer zpřístupňuje, tedy přes msg.filters["DXImageTransform.Microsoft.Alpha"].opacity.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0