Autor Zpráva
Yusuke
Profil
Potřebuju poradit jak vytvořit script v javascripto který by třeba v 12:00:00 udělal nějakou akci...myslím si že by to mělo vypadat takhle :

<script>
function casovahlaska()
{
if(hodina 12 && minuta = 0 && sekunda = 0)
{alert("Je čas jít spát");}
}

datum = new Date();
with (datum)
{
if (document.all)
{
rok = getYear();
}
else {
rok = getYear() + 1900
}
mesic = getMonth();
den = getDate();
hodina = getHours();
minuta = getMinutes();
sekunda = getSeconds();
}
document.write(den+"."+mesic+"."+rok+" - "+hodina+":"+minuta+":"+sekunda );
</script>


ale nevím jak vyvolat funkci "casovahlaska"

děkuju za radu
Leo
Profil
Zaprve nemuzete pouzivat document.write na strance, ktera uz je nactena. Pokud to chapu a chcete aby uzivatel prisel na stranku, na ni si cte a pokud uderi pulnoc tak se neco stane, pak musite kontrolu casu delat opakovane, idealne pouzitim setInterval. Leo
Yusuke
Profil
jojo přesně tak...sice znám setInterval ale nevím jak ho v tomhle případě použít...mohl byste mi dát nějaký typ nebo aspoň část scriptu vypsat?
habendorf
Profil
Prostě nastavíš nějaký interval, třeba 1 minuta, a normálně po jeho uplynutí vždy zavoláš tu svou funkci. Jenom tu podmínku nesmíš mít tak přesnou, jinak se do ní netrefíš.
Leo
Profil
"Jenom tu podmínku nesmíš mít tak přesnou, jinak se do ní netrefíš."

Jinak receno testujete, jestli uz pulnoc BYLA. Pokud ano, zrusite casovani. Leo
Radek Hrabůvka
Profil
S funkcí getYear() můžeš mít problémy, dá se to sice ošetřit, ale je to práce navíc. Výhodnější je getFullYear()
Objekt Date
document.write na stránce, která už je načtena použít lze, ale výsledek skriptu nahradí původní obsah stránky.
Nevhodné použití document.write
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/postupy.html
Leo
Profil
"document.write na stránce, která už je načtena použít lze, ale výsledek skriptu nahradí původní obsah stránky."

Nebo taky udela cokoliv podle nalady prohlizece, je to nevyzpytatelne a nestandardni. Leo
Yusuke
Profil
děkuju že se mnou máte trpělivost a už jsem pochopil tu chybu s tím document.write jelikož se teď snažím pomocí setInterval aby se ukazoval správný čas a pokud tam dám dokument.write tak se mi čas o sekundu načte na další stránku...ale nevím si rady jak vypsat čas bez document.write našel jsem na vašich stránkách jednoduchej script

<p>Ahoj, teď je právě <span id="cas"></span>.
<script>
function naplnCas (){
var datum = new Date();
aktualniCas = datum.getHours() + "." + datum.getMinutes() + ":" + datum.getSeconds();
window.document.getElementById("cas").innerHTML = aktualniCas;
}

naplnCas(); //naplneni na zacatku
window.setInterval("naplnCas()", 1000);


otázka z ní..dá se vyspat bez přiřazování do ID-čka? jako napčíklad :

<html>
<head>

<script>
function naplnCas (){
var datum = new Date();
aktualniCas = datum.getHours() + "." + datum.getMinutes() + ":" + datum.getSeconds();
document(aktualniCas);
}
window.setInterval("naplnCas()", 1000);
</script>

</head>
<body>

<script>
naplCas();
</scrip>

samozřejmě mi tenhle script nefunguje jelikož nevím jak ho zobrazit bez document.write
error414-
Profil *
Ale houby po minute, zjistite kolik je a kolik zbyva do 12 00 00 a pak na tu hodnotu nastavite set interval.
Zabere to minimum systemovych prostredku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0