Autor Zpráva
deader
Profil
Zdravím,
zkouším si vytvořit vlastní cloud hru - střílečku. Narazil jsem však na problém: potřebuji zjišťovat změnu souřadnic myši pro ovládání směru pohledu, jenže když se kurzor dostane ke kraji obrazovky, tak dál se již jeho souřadnice nemění, takže pohled hráče by byl velmi omezený.
Napadlo mě, že by to mohl jít asi takhle: ...onmousemove=function(e){ ..výpočet směru pohybu... NÁVRAT KURZORU DO STŘEDU OBRAZOVKY }.
Nenapadla mě ani jsem však nevygooglil žádnou fintu, jak pohnout kurzorem pomocí javasccriptu(případně jiného prohlížečového jazyku). Prosím tedy o radu nebo by mě stačilo nakopnout jak nebo jestli vůbec to nějak půjde.
_es
Profil
deader:
NÁVRAT KURZORU DO STŘEDU OBRAZOVKY
Nedá sa. Ani ma nenapadá nejaké užitočné využitie, ak by to šlo.
ShiraNai7
Profil
deader:
Naštěstí nejde :D Už vidím jak by pak reklamy klikaly samy na sebe :P
_es
Profil
ShiraNai7:
jak by pak reklamy klikaly samy na sebe
Alebo by nejaký humorista zasekol kurzor na jedno miesto.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Pak by si majitelé dotykových displejů stěžovali, že jim to drží prst :-)


Reaguji na deadera:
Pohnout kurzorem nejde. Zachytit jeho pohyb mimo okno jde jen v některých prohlížečích.
deader
Profil
Děkuji všem za odpovědi. Jsem si myslel, že je to blbost, ale nevadí, udělám to jiným, sice netradičním, způsobem - asi vytvořím krajní "regiony", po najetí myší na ně se bude pohled posouvat i bez pohybu kurzoru.
Witiko
Profil
Nebo si pomoz Javovým appletem.
deader
Profil
Jo, to by mohlo být dobré, ale nepovedlo se mi to, když spustím ten můj Java program v počítači, tak se kurzor přesune, ale když z toho udělám Java applet, tak se kurzor nehne, v Javě jsem nikdy neprogramoval, pokud někdo v ní umí, mohl by se mi prosím podívat, jestli tam nemám někde chybu?
[Java]: 
import java.applet.Applet; 
import java.awt.Graphics; 
import java.awt.AWTException; 
import java.awt.Robot; 

public class Simple extends Applet { 

StringBuffer buffer; 

public void init() { 
buffer = new StringBuffer(); 
addItem("začátek"); 
} 

public void start() { 
addItem("změna pozice"); 
try { 

Robot robot = new Robot(); 
robot.delay(5000); 
robot.mouseMove(100,100); 

} catch (AWTException e) { 

} 

} 
... 
} 
[HTML]: 
<APPLET WIDTH="1200" code="Simple.class" archive="applet_Simple.jar" HEIGHT="200"> 
</APPLET> 
_es
Profil
deader:
ale když z toho udělám Java applet, tak se kurzor nehne,
Asi to je zakázané z rovnakého dôvodu z akého to neumožňuje ani JS.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Witika:
Nebo si pomoz Javovým appletem.
Už jsem odtud mazal podobně zbytečnou myšlenku „udělej to flashem“.


Reaguji na deadera:
V podstatě hledáš bezpečnostní díru. I pokud ji s pomocí nějakého pluginu najdeš, nebude fungovat navěky.
Witiko
Profil
Chamurappi:
Už jsem odtud mazal podobně zbytečnou myšlenku
Myslím, že se shodneme, že ta má je méně zbytečná. :-) Každopádně vím, že to není tak dlouho, co jsem s javou něčeho podobného dosáhnul. Každopádně by se to asi dalo považovat za exploit, nejspíš není v pořádku mít možnost návštěvníkovi zablokovat myš.
deader
Profil
V desktopové aplikaci to jde, tu si sice musí uživatel spustit, ale java applet také musí také nejprve povolit, ne? Tak jsem myslel, že by to přes javu mohlo jít a celé odpoledne jsem o to pokoušel. No nic, už se nebudu o nic pokoušet a udělám to jak jsem psal dříve pomocí těch krajních oblastí.
_es
Profil
deader:
ale java applet také musí také nejprve povolit, ne?
To je podobný plugin ako Flash, teda ak je v prehliadači nainštalovaný a na stránke je java applet, tak sa automaticky spustí.
deader
Profil
Stačí ho podepsat a už to jde!! viz.: http://stackoverflow.com/questions/5313672/setting-up-policies-for-an-applet-embedded-in-html/5314300 Poradili mi na forum.builder.cz.
midlan
Profil
a co flash a fullscreen?
Chamurappi
Profil
Reaguji na midlana:
I když je cokoliv přes celou obrazovku, těžko to odchytí každý pohyb kurzoru, když odjedu na jinou obrazovku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0